Tizenharmadik alkalommal rendezi meg a Balabit az Open Academyt. A helyszín immár hagyományosan a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Q épületében található Simonyi Károly előadóterem. A program 17 órakor kezdődik. A részvétel ingyenes, csupán regisztrálni kell. A téma a szoftverfejlesztés.
Felkészült fejlesztők csapatmunkája
Az előadások két nagy témakört ölelnek fel. Két előadás foglalkozik a fejlesztés emberi oldalával. Rónai Miklós Aurél, az Ericsson termékfejlesztési vezetője az önképzés fontosságáról beszél majd. Az Ericssonnál szerzett tapasztalatai alapján azt mutatja be, hogyan függ össze egy vállalat és az ott dolgozó fejlesztők, és ebben mi a szerepe az önképzésnek, amely a fejlesztő tudásét is jövőállóvá teszi. Nagy Viktor, a Balabit product ownere, pedig a csapatmunka szerepéről tart előadást. Példákkal mutatja be, hogy mivel jár és miként valósítható meg egy hatékony csapat felépítése.
Két előadás foglalkozik azzal, hogy hogyan lehet biztonsági szoftvert készíteni. Bár Rostás Balázs, az Avatao full stack mérnöke azokat a szabályokat veszi sorra, melyek segítenek feloldani azt az ellentmondást, hogy a jó kód nem feltétlenül azonos biztonságos kóddal. Olyan módszereket ismerhetnek meg az előadásából, melyek függetlenek a használt szoftvertechnológiától. Kovács Zsombor, az MRG Effitas biztonsági tanácsadója egy konkrét területtel, a mobil alkalmazások biztonsági tesztelésével foglalkozik. Bemutatja, hogy miben különbözik egy mobil app egy vastagklienstől vagy egy webes alkalmazástól, majd végigveszi azokat a szempontokat, melyeket mobil appok tervezésétől kezdve figyelembe kell venni ahhoz, hogy ne a biztonsági teszteket követően kelljen ismét mélyen belenyúlni az elkészült alkalmazásba.
Aktuális fejlesztői területek
Pálma Dániel a Luigi keretrendszer segítségével történő data pipeline építőséről beszél. A téma aktualitását az egyre bonyolultabb adatfeldolgozó rendszerek terjedése adja. Nagyfi Richárd, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, kurrens témát hoz: VR-fejlesztési bevezetőjében többe között azzal is foglalkozik, hogy miként lehet elérni a lehető legimmerzívebb felhasználói élményt, és közben minimalizálni azokat a befolyásoló tényezőket, amelyek a felhasználók számára rosszullétet okozhatnak.
Szint aktuális téma a konténerizáció, amiről Kókai Péter, a Nokia szoftverspecialistája tart előadást. Azt mutatja be, hogyan lehet használni a konténertechnológia előnyeit a fejlesztés során függetlenül attól, hogy egyszemélyes vagy több száz fős projektről beszélünk.
Az előadásokon a részvétel ingyenes, de érdemes előre regisztrálni a Balabit Open Academy oldalán.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak