Új szoftverével a vállalat operációs rendszerek virtualizációját biztosítja a Tesla grafikus processzorokat tartalmazó szerverek tulajdonosainak.
Hirdetés
 

Első pillantásra talán nem is mérjük fel, mekkora jelentősége van annak, hogy az Nvidia Quadro vDWS grafikus és általános számítási feladatok virtuális környezetben való futtatására képes. A már hosszú évek óta tartó trend, azaz a grafikus processzorok általában CPU-kra bízott számításokra való befogása teljesedik ki tulajdonképpen azzal, hogy a GPU-k nem csupán képessé váltak elvégezni az általános számítási feladatokat, de kifejezetten bátorítja is az ipar ezt a folyamatot.

Visszaértünk a kezdetekhez?

Gyakorlatilag a szemünk előtt zajlik le újra az a folyamat, amit egyszer már megtapasztalhattunk a 3D-s gyorsítókártyák tekintetében. A háromdimenziós megjelenítés a kezdetekben akkora terhet rótt a videokártyákra, amellyel azok a 90-es évek technikai lehetőségeinek korlátjai – például az extrém hőtermelés - miatt nem tudtak megbirkózni. Különálló vezérlőkbe szervezték tehát a 3D-s megjelenítés feladatát, ez azonban a 2000-es évek elejére gyakorlatilag visszaolvadt a videokártyákba.

Hasonlónak lehetünk tanúi a GPGPU technika elterjedése kapcsán is. Újra összeérni látszik a CPU és a GPU feladata, amit mi sem bizonyít jobban, hogy az Nvidia legfrissebb fejlesztésével egységesíthető a grafikus és az általános célú számítási feladatok kezelése. Ezzel a vállalat jelentős teljesítménynövekedést ígér a linuxos felhasználók számára, azoknak, akik 3D-vel, fotorealisztikus rendereléssel, virtuális valósággal és mélytanuló projektekkel foglalkoznak.

Persze nem mindegyik videokártya felel meg a célra, a vállalat a Pascal alapokon nyugvó Tesla GPU grafikus gyorsítóit ajánlja az új vDWS-szel használni. Ebben a kombinációban akár 24 GB-nyi grafikus memória is elérhető a számítási célokra, ami az Nvidia szerint ideálissá teszi összetett modellezési feladatok futtatására.

A zöldek egyébként idén jelentették be San Jose-ban Volta alapú grafikus processzoraikat, melyek – állításuk szerint – 100 CPU teljesítményére képesek.

Változó vállalati vágyak

A nagyvállalati IT átalakulóban van, a munkafolyamatok egyre jobban támaszkodnak a mesterséges intelligencia, a fotorealizmus, a virtuális valóság és az alkalmazottak közötti csoportmunka sosem látott szintjének kihasználására. A Quadro vizualizációs platform együtt fejlődik ezzel a trenddel, kiszolgálva a vállalati igényeket, nyilatkozta Bob Pette, az Nvidia Professional Visualization részlegének alelnöke. Pette szerint a Quadro vDWS Tesla szervereken való futtatása révén még nagyobb adatkészletek feldolgozására nyílik lehetőség, nem okoz problémát a leginkább erőforrásigényes alkalmazások használata sem és mobilitás kényszerítő kötelezőségének kiszolgálása is megoldható.

A fenti bejelentéssel párhuzamosan az NVIDIA GRID virtuális PC termékvonala is megújult. Immár 24 1 GB-os virtuális desktop létrehozását teszi lehetővé, ezzel megduplázva korábbi képességét. Emellett nagyobb vGPU betekintést kínál az olyan dashboardok révén, mint a VMware vRealize Operations (bROps), a Citrix Director és a XenCenter.

A szoftver jelenleg száz, szerte a világon található szerverlokáción érhető el, többek között a Cisco, a Citrix, a Dell, a HP, a Lenovo és a VMWare ajánlatain keresztül. Az új, Pascal alapú képességek és funkciók szeptember elején állnak majd munkába, közölte az Nvidia.

Cloud & big data

Van valami, ami rögtön bekapcsolja az MI-fejlesztők erkölcsi érzékét

A Columbia Egyetem egyik hallgatója olyan eszközt készített és árult, ami a mesterséges intelligencia támogatásával segítette át a jelentkezőket a nagy techcégek interjúin.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.