A HoloFlex hajlítható, térhatású kijelzője jól mutatja, hogy hova fejlődhet az okostelefon.

A nagy gyártók időről időre beavatják a nagyközönséget abba, hogy milyen fejlesztéseken dolgoznak, de abban nagyjából biztosak lehetünk, hogy mindig csak a jövő egy kis szeletét ismerhetjük meg. Ezért is jön jól időnként egy-egy tudományos projekt publikálása, amiből kiderülhet, hogy a jövő sokkal közelebb van, mint gondolnánk.

Kijelzőhajlítás, egy, kettő!

A Queensi Egyetem Human Media Lab részlegén például egy olyan komplett, működőképes, hajlítható kijelzővel szerelt mobilt alkottak meg, amilyennek egy 10 év múlva megjelenő okostelefont képzelnénk el. A HoloFlex a hajlítható panelen kívül azért is különleges, mert olyan 3 dimenziós képeket jelenít meg, amelyek érzékeléséhez nincs szükség speciális szemüvegre, vagy a felhasználó fejének, tekintetének követésére.

A hatás eléréséhez egy 1920 × 1080 képpont felbontású FOLED (flexibilis OLED) érintőképernyőt használtak. A képek 12 pixel széles blokkok összeillesztésével állnak elő, amit aztán egy 3D nyomtatással létrehozott, mikrolencse struktúra tesz láthatóvá, amiben több mint 16 ezer halszem optikai található. A végeredmény egy 160 × 104 képpont felbontású, 3D hatású kép, aminek a perspektívája egyszerűen a kijelző mozgatásával, hajlítgatásával változtatható.

Ilyen még tényleg nem volt

Ez a kép sztereoszkopikus módszerrel jön létre, amikor a térlátás illúziója úgy alakul ki, hogy az egymástól enyhén eltolt képeket az emberi agy igyekszik összeilleszteni, ezzel létrehozva a 3 dimenziós hatást. Korábban több gyártó is kísérletezett (pl. az LG) ilyen kijelzőjű mobilok piacra dobásával, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy azok a panelek nem voltak flexibilisek.

A HoloFlex alapjait egy androidos mobil adja, amiben a Qualcomm Snapdragon 810 chipsete, illetve egy 1,5 GHz-es processzor dolgozik 2 GB RAM társaságában. A grafikai gyorsítást egy Adreno 430 GPU végzi.

A Human Media Lab által kiadott videó jól érzékelteti, hogy milyen lehetőségek lehetnek egy ilyen készülékben. Az egyik esetben egy 3 dimenziós tárgy szerkesztése történik szimplán a kijelző hajlítgatásával, vagy az Angry Birds madarának kilövése szintén ezzel a módszerrel.

Konzumer tech

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.