A tavalyi nyertes, a Szállás.hu idén is dobogós.

Kihirdették a Deloitte idei közép-európai Technology Fast 50 rangsort. A pályázókat a 2011 és 2014 közötti időszakban elért árbevétel-növekedés alapján rangsorolták. Az idei rangsor első öt helyén három olyan céget is találunk, melyek most először szerepelnek a listán, többek között épp az első két helyezett is ilyen. A győztes, az adattárházi és üzleti intelligencia megoldásokat fejlesztő cseh Simplity a tavalyi összeállítás Rising Star kategóriájában a hatodik helyen végzett.

Három éve lassul a cégek növekedése

A ranglistát a szoftvergyártók uralják, 29 cég képviseli az iparágat. A második legtöbb céget a médiaipar adta: 14-et.

A Fast 50 cégeinek átlagos növekedési üteme tavalyhoz képest is csökkent. Ez a tendencia egyébként 2012 óta tart. A 2012-ben 1026 százalék volt az ötven cég átlagos növekedési üteme (ez volt a Fast 50 történetének legmagasabb értéke). Ugyanez tavaly már csak 698 százalék, idén pedig 560 százalék volt.

A Fast 50 rangsor első helyén végző Simplity négy év alatt 1971 százalékos árbevétel-növekedést ért. Tavaly azért indultak csak a Rising Star kategóriában, mert még túl fiatalok volt ahhoz, hogy a Fast 50 kategóriájában szerepeljenek. A biztonságos mobilfizetéssel foglalkozó lengyel Skycash Poland 1665 százalékos árbevétel-növekedéssel lett második, míg a harmadik helyet a tavalyi győztes, a Szállás.hu portál szerezte meg 1209 százalékos növekedéssel (tavaly 2259 százalékkal győzött).

Kevesebb a magyar cég

Míg tavaly tíz, idén csak négy magyar cég jutott fel a listára, amelyen egyébként 38 új cég szerepel. Lengyelország 12 vállalkozással, Románia 10-zel, Horvátország 8-cal szerepelt a listán. Csehországot és Szlovákiát egyaránt 5-5 cég képviseli, míg Bulgáriából, Litvániából és Szerbiából két-két cég került a legjobb ötvenbe.

Deloitte Technology Fast 50 – magyar cégek, 2011-2015
Create column charts

A magyarok közül egyébként a legjobb tízbe csak a Szállás.hu Kft. jutott be. Az adatbányászati módszereken alapuló ajánlórendszereket fejlesztő Gravity Research & Development Zrt. a 25. helyre (466 százalékos növekedés), a navigációs eszközöket fejlesztő GPS Tuner Kft. a 26. helyre (452 százalék), a felhős e-kereskedelmi rendszereket fejlesztő Unas Online Kft. pedig az 50. helyre (240 százalék) futott be. Mindhárom vállalkozás először szerepelnek a Fast 50 listán.

A feltörekvők és a legnagyobbak

A fiatal cégeknek kiírt Rising Star tízes rangsorába egy magyar cég, az intelligens épület megoldásokat tervező és szállító EXTRICO Systems Hungary Zrt. jutott be, amely 96 százalékos növekedéssel a 10. helyet szerezte meg. Ebben a kategóriában a győztes, az online hirdetési megoldásokat fejlesztő Codewise, amely 4555 százalékos növekedési ütemet produkált.

A Big 5 kategória azt is mutatta, hogy vannak nagyobb cégek, melyek magasabb bázisról is képesek dinamikusan nőni. Ezt a rangsort idén egy román szoftvergyártó, az Insoft Development & Consulting vezeti (577 százalékos növekedés), amely egyébként az abszolút rangsorban a 15. helyen áll. A második helyezett a litván e-kereskedelmi cég, az UAB "Pigu" (235%), harmadik míg a harmadik egy régi motoros, a szlovákiai ESET.

Fast 50, cégek országonként, 2011-2015
Create line charts
Piaci hírek

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.