A navigációs alkalmazás bekerülhet az Android előre telepített appjai közé.
Hirdetés
 

A Google még 2013-ban döntött úgy, hogy felvásárolja az izraeli alapítású, közösségi navigációs alkalmazást. A Waze az általában alkalmazott gyakorlattal szemben túlélte a tranzakciót, a szolgáltatás nem olvadt bele a Google-be, hanem megőrizte önállóságát és továbbra is folytatta a felhasználó tábor bővítését.

A The Verge értesülési szerint a Waze továbbra is használható marad szóló alkalmazásként, viszont minden bizonnyal be fog kerülni az előre telepíthető appok körébe. Az úgynevezett Google Mobile Services tartalmazza azokat a programokat, amelyekből az Androidot mobiljaikra licencelő gyártók a számukra szükségeseket kiválaszthatják és előre telepíthetik a készülékekre. Ebben a csomagban eddig kizárólag a Google saját megoldásai szerepeltek (Gmail, YouTube, Hangouts, Maps), amelyek legtöbbje meg is található az újonnan vásárolt mobilokon.

A Waze a közösség által összegyűjtött közlekedési információkra épülő navigációs szoftver, ami azért rendkívül hatékony, mert nem egy lassú, központi adatbázisból származnak az adatok. A felhasználók útjuk során jelezhetik, ha valamilyen útakadály, baleset, vagy egyéb fennakadás történt, amit aztán a később arra járók frissítenek. A Google ezért is építette be a Waze baleset figyelő funkcióját a Maps-be, mert ez az egyéb forrásból származó adatokkal kombinálva kiváló segítséget nyújt a városokban közlekedőknek.

A Waze előre telepített appként való megjelenése logikus lépés lenne a Google részéről, mivel így hatalmas arányban megugrana a felhasználók száma, ergo a közlekedési információk is még pontosabbak, naprakészebbek lennének. Ezzel együtt az alkalmazás Mobile Services kínálatába való bekerülése nem jelenti automatikusan azt, hogy a Waze-t a gyártók ténylegesen előre fogják telepíteni a mobilokra, mivel a kínálat összeállításáról ők gondoskodnak.

Konzumer tech

Egyre kevésbé világos, hogy lesznek fenntarthatók a nagy MI-adatközponti fejlesztések

Bár Donald Trump felfüggesztette a technológiai részvényeket is padlóra küldő vámok egy részét, a bizonytalanság nem szűnt meg, a magasabb árak és a spórolósabb ügyfelek pedig rendesen alátehetnek a mesterséges intelligenciában utazó nagyvállalatok elképzeléseinek.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.