A Paper nem egyedülálló a piacon, mégis sok lehetőség rejlik a szolgáltatásban.

Ha a fájlok, dokumentumok felhőben való tárolásáról van szó, akkor a Dropbox elsőként jut az eszünkbe. A cég üzleti modellje eddig szinte kizárólag erről szólt, amit a Microsofttal kötött megállapodással és agresszív árazással próbált még jobban erőltetni. De mit lehet még a szervereken tárolt elképzelhetetlen mennyiségű adatból kihozni? A Dropbox Paper erre kínál megoldást.

Jegyzetből Papír lett

A korábban Notes néven futó, de a béta állapotra Paperre átkeresztelt szolgáltatás valahol a Google Dokumentumok és az Evernote között egyensúlyoz, a fő fókusz pedig a csoportmunka. A Paper felülete egy végtelenül egyszerű, megcímezhető, és kenyérszöveggel ellátható dokumentummal nyit, aminek a szerkesztési lehetőségei alapból rejtve maradnak. Ha ezek elő is kerülnek, akkor legfeljebb pár alapfunkcióra (dőlt, félkövér karakterek, kis- nagybetű beállítás) számíthatunk, mivel itt nem ez a lényeg.

A Paper a gyors, kreatív ötletek megörökítéséről, és azok többiekkel való megosztásáról szól, ezért a minimalista megközelítés. A dokumentumba drag & drop módszerrel képeket illeszthetünk be, a dropboxos linkeket automatikusan értelmezi a rendszer, de az sem probléma, ha közvetlenül kódokat gépelünk be, amit a felület felismer, és így is kezel.

Az alap formátumon kívül létrehozható to do list is, amibe ha beemelünk egy Dropboxban tárolt fájlt, akkor az automatikusan elérhetővé válik a csoportmunka összes résztvevője számára. Ugyanez a hatás érhető el, ha az ismerősöket a @ jel használatával megemlítjük a dokumentumokban, amiről ők azonnal értesítést kapnak.

Átlátható, lekövethető kooperáció

A Paper fejlesztői arra törekedtek, hogy a közös munka minél hatékonyabb és követhetőbb legyen. Ennek érdekében az adott dokumentumon elvégzett, lépésről lépésre részletezett változtatás visszakereshető, a résztvevők kommenteket szúrhatnak be, ahova csak akarnak, illetve minden pillanatban jól látható, hogy éppen ki nyitotta meg a doksit és ott milyen változtatásokat végez.

A Dropbox Paper most lépett a korai béta szakaszba, ami azt jelenti, hogy több cég kapott hozzáférést a tesztelésre. Sajnos jelenleg bárki nem próbálhatja ki a szolgáltatás lehetőségeit, viszont fel lehet iratkozni egy várólistára, és várni a lehetőségre. A Paper publikussá válásáról, a használat további feltételeiről egyelőre nem közölt részleteket a cég.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.