A Google vállaltan MVNO terveket szövöget, de nem pontosan úgy, ahogy azt gondolnánk.

A Google mobilszolgáltatóként való piacra lépése nem új keletű téma, hetek óta keringenek ezzel összefüggő hírek a nemzetközi sajtóban. A legbiztosabbnak tűnő tipp az volt, hogy a vállalat MVNO-ként indít valamilyen szolgáltatást, ami a Google eddig nem kívánt megerősíteni. Az MWC-n azonban megtört a jég és Sundar Pichai (lásd felső kép), a Google elnökhelyettese megerősítette az értesüléseket.

MVNO, de nem pont úgy

Ezzel együtt olyan vészesen sok információt mégsem közölt a vállalat szakembere, inkább arra ügyelt, hogy ne keltsen pánikot a piacon lévő mobilszolgáltatók között. Pichai egy Barcelonában tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy a Google partnerek bevonásával jelenleg is azon dolgozik, hogy létrehozza saját virtuális mobilszolgáltatói tevékenységét, aminek a hivatalos bejelentésére a következő hónapokban lehet számítani.

Noha a korábbi hírek a Sprint és a T-Mobile nevét hozták összefüggésbe a Google-el, Pichai most mégis a Verizont és az AT&T-t említette partnerként. Ebből kiderülhet, hogy az MVNO létrehozásával kapcsolatos tervek kizárólag az USA piacát érinti, de éppen ezért kényes is a téma, hiszen a Google konkurenciaként való fellépése komoly feszültségekhez vezethetne a keresőcég és az operátorok között.

Mindezek miatt Pichai az összes mondatában kínosan ügyelt arra, hogy a tervek megerősítése ne tűnjön fenyegetésnek, és ezért sem mulasztotta el közölni azt, hogy az amerikai szolgáltatók az Android legnagyobb támogatói. Elhangzott ennél több konkrétum is: Pichai egyértelművé tette, hogy a Google nem akarja lerohanni a piacot, nincs szándékában letörni az árakat, „nem szeretnénk klasszikus, nagy szolgáltató lenni”., szóltak a szakember megnyugtatónak szánt szavai.

A technológiába segítenének be

Ehelyett a Google inkább technológiailag szeretne egy kicsit hozzátenni a jelenlegi mobilos hálózatokhoz, olyan újdonságokat bevezetni, amivel javul a szolgáltatás általános minősége. Ilyen lenne például az, hogy a WiFi és operátori hálózatok között váltó beszélgetések biztosításával megakadályozná a megszakadó hívásokat. Ennél több konkrétum nem hangzott el, és Pichai azt hangsúlyozta, hogy a szeretnék az eddig megszokott, használt kommunikációs csatornákat teljesen átgondolni, újra kitalálni, amiből reményeik szerint a szolgáltatók is profitálni fognak.

Annyi biztos, hogy valóban nem a ködös jövőbe mutató elképzelésekről van szó, mivel a kezdeményezés első jeleit már a következő hónapokban megismerhetjük. Mivel azt már tudjuk, hogy a Google idei fejlesztői konferenciája május 28-án kezdődik és rendszerint ez a helyszíne és ideje az újdonságok bejelentésének, nagy valószínűséggel e témáról is többet tudhatunk meg május végén.

Mobilitás

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.