A Google mobilszolgáltatóként való piacra lépése nem új keletű téma, hetek óta keringenek ezzel összefüggő hírek a nemzetközi sajtóban. A legbiztosabbnak tűnő tipp az volt, hogy a vállalat MVNO-ként indít valamilyen szolgáltatást, ami a Google eddig nem kívánt megerősíteni. Az MWC-n azonban megtört a jég és Sundar Pichai (lásd felső kép), a Google elnökhelyettese megerősítette az értesüléseket.
MVNO, de nem pont úgy
Ezzel együtt olyan vészesen sok információt mégsem közölt a vállalat szakembere, inkább arra ügyelt, hogy ne keltsen pánikot a piacon lévő mobilszolgáltatók között. Pichai egy Barcelonában tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy a Google partnerek bevonásával jelenleg is azon dolgozik, hogy létrehozza saját virtuális mobilszolgáltatói tevékenységét, aminek a hivatalos bejelentésére a következő hónapokban lehet számítani.
Noha a korábbi hírek a Sprint és a T-Mobile nevét hozták összefüggésbe a Google-el, Pichai most mégis a Verizont és az AT&T-t említette partnerként. Ebből kiderülhet, hogy az MVNO létrehozásával kapcsolatos tervek kizárólag az USA piacát érinti, de éppen ezért kényes is a téma, hiszen a Google konkurenciaként való fellépése komoly feszültségekhez vezethetne a keresőcég és az operátorok között.
Mindezek miatt Pichai az összes mondatában kínosan ügyelt arra, hogy a tervek megerősítése ne tűnjön fenyegetésnek, és ezért sem mulasztotta el közölni azt, hogy az amerikai szolgáltatók az Android legnagyobb támogatói. Elhangzott ennél több konkrétum is: Pichai egyértelművé tette, hogy a Google nem akarja lerohanni a piacot, nincs szándékában letörni az árakat, „nem szeretnénk klasszikus, nagy szolgáltató lenni”., szóltak a szakember megnyugtatónak szánt szavai.
A technológiába segítenének be
Ehelyett a Google inkább technológiailag szeretne egy kicsit hozzátenni a jelenlegi mobilos hálózatokhoz, olyan újdonságokat bevezetni, amivel javul a szolgáltatás általános minősége. Ilyen lenne például az, hogy a WiFi és operátori hálózatok között váltó beszélgetések biztosításával megakadályozná a megszakadó hívásokat. Ennél több konkrétum nem hangzott el, és Pichai azt hangsúlyozta, hogy a szeretnék az eddig megszokott, használt kommunikációs csatornákat teljesen átgondolni, újra kitalálni, amiből reményeik szerint a szolgáltatók is profitálni fognak.
Annyi biztos, hogy valóban nem a ködös jövőbe mutató elképzelésekről van szó, mivel a kezdeményezés első jeleit már a következő hónapokban megismerhetjük. Mivel azt már tudjuk, hogy a Google idei fejlesztői konferenciája május 28-án kezdődik és rendszerint ez a helyszíne és ideje az újdonságok bejelentésének, nagy valószínűséggel e témáról is többet tudhatunk meg május végén.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak