A kínai gyártó tavaly valamit nagyon eltalált. A szinte ingyen kínált Blade üzenete az volt, hogy még azokhoz is eljuthat az okostelefon, akiknek egy iPhone vagy egy Galaxy S elérhetetlen álom. Egy év után itt a ZTE új versenyzője.
Augusztus végén már volt szerencsénk kipróbálni a ZTE Skate egy külföldről érkezett mintapéldányát. A cikk – a tavaly decemberi ZTE Blade teszthez felzárkózva – a Bitport egyik legolvasottabb írása lett. Ez is jelzi, hogy a kínai gyártó valamit nagyon jól eltalált a Blade tavalyi bevezetésekor: a belépő szintű készülék tökéletesen kihasználta az Android egyik legjobb tulajdonságát, miszerint a működtetéséhez nem feltétlenül szükséges bivalyerős, méregdrága hardver. A Blade a lehető legjobban lenyomott áron jelent meg a hazai szolgáltatóknál, és kifejezetten jól fogyott, köszönhetően mindenkinek, aki kevésbé tömött pénztárcával is androidos telefonra vágyott.

Lavírozás a siker felé  Ahogy az augusztusi első találkozáskor is összefoglaltuk, a Skate teljesen jó folytatásnak számít a Blade után. Megnövelt kijelzője (4,3 hüvelykes képátlóval, 480×800 képpontos felbontással és 256 ezer színnel) valóban szintlépés a közepes méretű elődhöz képest, és a vakuval megtámogatott 5 megapixeles kamera is kurrensnek számít.


Azzal azonban a ZTE kissé megkavarta a szakértőket és vásárlókat egyaránt, hogy a Skate-et az előzetes sajtóanyagokban akkurátusan felső kategóriásként emlegette, amellyel pont a Blade-del megfogott, olcsón okostelefonra vágyó közönséget sikerült megijesztenie. Szerencsére nincs szó róla, hogy a gyártó vérszemet kapott volna, és saját erősségeit feledve a már jóval telítettebb prémium kategória felé mozdul. Ezt már az is megerősíti, ahogy a Blade-re felső-középkategóriaként utalnak vissza - saját identitásbeli furcsaságuk mellett szerencsére szó sincs arról, hogy másfajta közönségre lőnének az új készülékkel.

A Skate ugyanis a hazai képviselet szerint Magyarországon novemberben a T-Mobile kínálatában 40 ezer forintos árfekvésben jelenik majd meg. Igaz, azt pontosan nem tudtuk meg, hogy milyen konstrukcióban, de ha ez egy kártyás árat jelöl, garantálható a siker - ez esetben ugyanis még akár előfizetés és hűségnyilatkozat nélkül is viszonylag jó áron juthatunk egy reálisan nézve középkategóriás okostelefonhoz.

A 800 megahertzes processzor tapasztalataink szerint a legtöbb appot jól kiszolgálja, bár a legújabb, izzasztó 3D-s csodákhoz már nem elég az ereje, a képernyők közötti váltás, vagy az alkalmazásokon belüli lapozás közben bizony meg-megdöccen a telefon. Ennek ellenére ennyi pénzért egy emailezésre, netezésre, általános appok használatára tökéletesen megfelelő készülékhez juthat a vásárló.

ZTE Skate: újabb droidtámadás várható Kínából
ZTE Blade: az olcsó droid is lehet jó droid

Mint a bolondgomba A ZTE egyébként valóban jól talált rá a megfizethető okostelefonos szegmensre: ezt többek között az is jelzi, hogy az IDC és a Gartner is besorolta a világ öt legnagyobb mobilgyártója közé. Évi 10 milliárd dollár feletti forgalmuknak persze csak egy része származik a telefongyártásból, ráadásul a bevétel legnagyobb részét még mindig a szolgáltatók számára készített OEM készülékek hozzák.

A saját modellekkel felvállalt stratégia mindenesetre a Skate-tel is tarthatónak tűnik. Ahogy Helfrich István kereskedelmi igazgató megfogalmazta, manapság a hazai vásárlók legnagyobb része drágább telefonokat használ, mint amit pénztárcája megengedne. A Skate a jelek szerint újra nekik lehet vállalható alternatíva.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.