A Microsoft nagyon megdicsérte a telefonos operációs rendszerére fejlesztőket, azok viszont visszavágtak: keveslik az appok által kitermelt bevételt.
A hivatalos Windows Phone 7 fejlesztői közösségnek 36 ezer fizetős tagja van, az ingyenes fejlesztőkészletet pedig másfélmillióan töltötték le eddig. Brandon Watson, a telefonos üzletág igazgatója blogbejegyzésben adott hangot örömének, ám hamarosan csattanós választ kapott.

Csak tiszta forrásból A 99 dolláros belépési díj mellett kifejezetten jónak tartja a 36 ezres közösség növekedését Watson, aki szerint 1200 új fejlesztő csatlakozik hétről hétre. A Windows Phone Marketplace kínálatában már 11 500 fizetős és ingyenes alkalmazás érhető el, ráadásul egyik sem fércmunka.


A vezető szerint minden más mobil operációs rendszernél hamarabb összehozták az első tízezer alkalmazást, és a mostani számot nem dúsítják fel a más alkalmazásboltokban szép számmal megtalálható, mindössze egyszerű háttereket vagy pár összedobált csengőhangot tartalmazó alapszintű appok.

Halkan csörög a kassza Watson nem aggódik a bevételek miatt sem: a piactér 7500 alkalmazása fizetős, 1100 pedig reklámok megjelenítéséből generálhat hasznot. Épp ezért úgy gondolja, korai attól félni, hogy az alkalmazásfejlesztőknek nem éri meg a munka, szerinte hamarosan beindul a pénzügyi nagyüzem.

Ehhez képest a fejlesztők egy része jóval borúlátóbb. A blogbejegyzésre adott válaszokban többen erős megjegyzésekkel juttatják kifejezésre elégedetlenségüket. "Utálom ezt mondani (bármennyire is értékelem az erőfeszítéseket), de az egyetlen számadat, ami valóban számít, az a bevétel" - írta az egyik kritikus. "Ön hiába emlegeti azt, hány telefont adtak el vagy hány fizetős alkalmazást töltöttek már le: ha a fejlesztőkhöz nem folyik be elég bevétel, az operációs rendszer egyszerűen elpusztul. A valódi kérdés az, meddig fektetnek még be a fejlesztők a platformba bármiféle nyereség nélkül."

Bár páran elismerték Watson igazát, az általános vélemény mégis az, hogy túl lassan halad előre a Windows Phone-gépezet, nem értékesítenek elég telefont ahhoz, hogy az alkalmazásokat elég sokan használni kezdjék, és a rendszerrel kapcsolatos fejlesztések is túl körülményesek.

Áprilisban még okosabbak lesznek a telefonok
Egymillió dollárt kap a Microsofttól a Nokia
Olcsó windowsos Nokia telefonok érkeznek

Nem magánfelhasználónak való vidék? Egy másik kritika szerint a Windows Phone 7 alapú készülékeket leginkább a nagyvállalati felhasználók választják, ráadásul a fejlesztők számára úgy tűnik, hogy maga a Microsoft is rájuk hegyezi ki a rendszer marketingjét. Ez a szegmens azonban nem a kis, független fejlesztők által készített appok számára kedvező igazán, itt inkább a nagyvállalati megoldások mobilos csatolófelületeit használják. Ez pedig a nagy hangon összetoborzott függetlenek közül sokak kedvét elveszi.

Watson röviden csak annyit reagált a kritikákra, hogy a Windows Phone 7 alapú készülékek még csak hónapok óta vannak a piacon, a jelenlegi elterjedésük és támogatottságuk megfelel az elvárásoknak. Örül továbbá annak, hogy a regisztrált fejlesztők 40 százaléka már kész alkalmazásokkal jeleskedett. Igaz, egy óvatos fejszámolás után kiderül, hogy ha 36 ezer fejlesztőtől 11 500 alkalmazás érhető el, az mindössze 32 százalék, már amennyiben minden fejlesztő csak egyetlen dolgot készített. Mindenesetre a vezető szerint ez pont jó jel, hiszen még a fejlesztők 60 (azaz inkább minimum 68) százaléka valami nagy durranáson dolgozik...

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.