Bár a tajvani vállalat egy ideje erősen hanyagolta a windowsos telefonokat, és inkább az Androidra fókuszált, most egyszerre öt új készüléket jelentett be, amely a Microsoft új mobil rendszerére épül.
A Windows Phone 7 bejelentését követően a készülékgyártók is egymás után mutatják be a Microsoft új platformját futtató telefonjaikat. Az LG Optimus 7-tel ismerkedtünk meg legelőször, de a Samsung is bejelentette már az Omnia 7 névre keresztelt első WP7-es modellt, most pedig a HTC következik, akik nem aprózzák el a támadást. Öt erős hardverrel megtámogatott, ám más és más célcsoportokra célzó mobilról rántották le a leplet.



Ötösfogat Az androidos HTC-k után most öt high-end készülékre kerül a legújabb mobil Windows. A HTC 7 Surround multimédiára kihegyezett, Dolby Mobile és SRS WOW HD térhatású hangtechnológiával megtámogatott készülék szátcsúsztatható surround hangszóróval és kitámasztóval, kijelzője 3,8 hüvelykes WVGA. A HTC 7 Mozart leginkább kinézetében próbál extrát nyújtani, egyetlen alumíniumlapból hajtogatott, exkluzív külsejű darab a Surround multimédiás képességeivel.

A HTC 7 Trophy a játékosokra fókuszál, míg a HTC 7 Pro az üzleti felhasználók kedvence lehet többek között hardveres QWERTY billentyűzetének köszönhetően. A HTC HD7 nevében ott a lényeg, a nagyfelbontású 4,3 hüvelykes kijelző, ami a multimédia és játék terén is a csúcskategóriát jelenti.

Windows Phone 7 és LG Optimus 7: kipróbáltuk!
Jövő héttől kaphatók itthon is a Windows Phone 7-es készülékek

Helyfüggő rajt A készülékek közül a Pro és a Surround egyelőre csak a tengeren túli vásárlók számára lesz elérhető, a HD7 globálisan, a Mozart és a Trophy pedig az európai és ázsiai piacon rajtol - a gyártó szerint később mindegyik telefon megjelenik a többi területen is.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.