Villámgyors mobilnetet, a régi telefonok tulajdonosainak gyorsabb 2G hálózatot, szinte teljes lefedettséget ígér a Vodafone 2012-re. A Huawei segítségével elindított hálózatfejlesztés ráadásul már egy négy éve megkezdett folyamat második lépcsője.
A 2007-es, főként központi eszközöket és hangátvitelt érintő modernizációs lépések után az adatkommunikációt érintő fejlesztésekbe kezdett a Vodafone. A Telenor után másodikként kezdenek bele a negyedik generációs hálózatra való felkészülésbe, ám míg ott a ZTE lett a partner, a Vodafone a Huawei segítségét választotta.

Nettel telve A most induló adatkommunikációs fejlesztések során a Huawei eszközeire támaszkodva lecserélik a 2G, valamint kibővítik a 3G hálózati elemeket, valamint közel 400 új bázisállomást is üzembe helyeznek. Ennek eredményeként a Vodafone lakossági mobilinternetes lefedettsége 99 százalékot érhet el.

2012 nyarára az elméleti sebességhatárok is megnőnek, így elérhetővé válik a 14,4 Mbit/sec letöltési, valamint az 5,2 Mbit/sec feltöltési sebesség. Ezen kívül azok sem maradnak elfogadható sebességű mobilnet nélkül, akik nem rendelkeznek 3G-s eszközökkel, hiszen a szolgáltató régi hiányosságát pótolva teljes hálózatában elindítja az EDGE szolgáltatást. Beck György, a Vodafone Magyarország elnök-vezérigazgatója szerint az a céljuk, hogy mire a szabályozási környezet lehetővé teszi a következő generációs mobil adathálózat elindítását, a Vodafone eszközparkja felkészülve várja majd ennek kiszolgálását is.


Nagy durranás A távközlési szolgáltató és a kínai partner közös bejelentésén olyan magas rangú politikusok is megjelentek, mint Fellegi Tamás, nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, valamint Gao Jian, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövete. A fejlesztési miniszter többször kiemelte, hogy a jelenlegi modernizálás egyfajta garancia a jövőre nézve, hiszen a válság és a hazai gazdasági környezet hatásai (és persze a válságadó) ellenére két nagyvállalat mégis amellett döntött, hogy egy fontos hazai infrastruktúra-fejlesztésbe invesztáljon.

A Vodafone vezetője szintén megerősítette, hogy bár a válságadó erős mélyütés volt, mégis sikerült meggyőzni az anyavállalatot a modernizáció folytatása mellett. Az első új Vodafone-Huawei bázisállomást jelképesen a sajtótájékoztató keretében nyújtotta át Beck Györgynek Juang Huanquan, a Huawei Észak- és Közép-Kelet Európáért felelős alelnöke, aki azt is hangsúlyozta: az új eszközök a környezetvédelem és a gazdaságosság terén is fejlődést jelentenek, hiszen helyigényük és energiafelhasználásuk is jelenjtősen kisebb, mint a korábbi megoldásoké.

A Telenor nekiugrik a 4G-nek
A Vodafone-nak nem ízlik a különadó
A TV2 is beszáll a mobilnetbe

Digitális átbicegés Fellegi Tamás az újságírói kérdésekre válaszolva elmondta, hogy az új médiatörvény ugyan lehetőséget teremtett arra, hogy időben későbbre csússzon a hazai digitális átállás, ez azonban nem jelenti azt, hogy ez valóban így is lesz. A frekvenciákkal és frekvenciadíjakkal kapcsolatos javaslatok például napokon belül a szolgáltatókhoz kerülnek, hogy a végleges szabályozások és lehetőségek kidolgozása is mielőbb megkezdődhessen.

Ezen kívül a későbbiekben a kormány egy Telekommunikációs Kerekasztal létrehozását is szorgalmazza: az ipar és a kormány párbeszédére szolgáló kezdeményezés főképp a 2012 utáni szabályozási rendszer előkészítését szolgálja majd.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.