Úgy tűnik, a finn gyártó léggömbje olyan szinten süllyed, hogy az utasok kénytelenek kidobálni az értékes, ámde nehézkes ballasztot: a Nokia tárgyalásokba kezdett a Vertu eladásáról.
Hiába remélt megváltást a Microsofttal kötött kényszerházasságtól a Nokia: a Symbian rendszer nyugdíjazását követően a Windows Phone alapú telefonok egyeduralma nem tudta megállítani a finn gyártót a lejtőn. A Lumia telefonok képtelenek megfelelő erővel beleszólni az iPhone és az Android csatájába, és a Microsoft óriási marketing-támogatása ellenére a Nokia első idei negyedévét 1,76 milliárd dolláros veszteséggel zárta.

Nincs pénz luxusra A finn vállalat bukdácsolását a legfontosabb pénzügyi minősítők sem nézhették tovább tétlenül: egy hete a Fitch listáján került befektetésre nem ajánlott kategóriába, majd pénteken a Standard & Poor's is leminősítette a nem túl hízelgő "junk" (szemét) szintre.



Ilyenkor kényszerű, de egyértelmű lépés az olyan ballasztok leoldása, amelyek akár nem is termelnek feltétlenül veszteséget, de eladási értékük egyösszegű bekasszírozása segíthet a Nokia sorainak rendezésében. A Financial Times értesülései szerint most az angliai székhelyű leányvállalat, a Vertu került eladósorba: a vevő a 20 milliárdos alaptőkével gazdálkodó Permira pénzügyi csoport lehet, amellyel már a tárgyalások közepén tart a finn vállalat. A vételár a kiszivárgott információk szerint 265 millió dollár, amely az első negyedéves Nokia-mínusznak mindössze húsz százaléka.

Néha arany, ami fénylik A Vertu kifejezetten luxus kategóriás mobiltelefonok, valamint hozzájuk kapcsolódó divatcikkek előállításával és értékesítésével foglalkozik. Kínálatában nem számítanak ritkaságnak a nemesfémekkel bevont, vagy valódi drágakövekkel díszített eszközök. Januárban például a kínai naptárhoz igazodva, a sárkány évének megünneplésére jelent meg hátrom új Vertu telefon, amelyek arany sárkánymotívumáért és bőr-arany bevonatáért 20 ezer dollárt fizethetnek a hivalkodó vevők. Jellemző, hogy egy ilyen telefonhoz csak az USB-kábel 200 dollárba kerül.

Megmentheti a Windows Phone-t a Lumia 900?
2300 komáromi állásba kerül a Nokia mélyrepülése
A Nokia egymilliárd dollárt kap a Microsofttól

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.