Ugyan két héttel ezelőtt, másfél hónappal az indulás után még "csak" 600 ezer Samsung Galaxy Tab kelt el, az amerikai piac a hálaadás körüli vásárlási lázban gyorsan átlendítette a táblagépet az egymilliós határon.
Alaposan rácáfolt a Samsung új táblagépe azokra a sokak által széles körben terjesztett vélekedésekre, miszerint az iPad akkora előnyben van a konkurenciához képest, hogy 2057-ig esély sincs életképes piaci részesedést szerezni mellette.

Rákapcsoltak Bár az Andorid 2.2-n futó, 7 inches érintőképernyővel szerelt tabletből másfél hónappal a debütálás után még alig 600 ezer fogyott, ez szűk 15 nap elteltével majdnem megkétszereződőtt, és átlépte a bűvös egymilliós határt.


A hirtelen felfutás mögött az amerikai piac áll. Egyfelől a Galaxy Tabet első körben nem is árulták az USA-ban: csak november közepén jelent meg az eladások szempontjából nem elhanyagolható vásárlóerővel bíró országban. Igaz, ellentétben az Apple-lel, a Samsung mind a négy jelentős szolgáltatóval megállapodott, amelyek különböző konstrukcióban kínálják a tabletet. A másik komoly eladásösztönző tényező a hálaadáshoz köthető, az Egyesült Államokban hagyományosan erős vásárlási hullám volt.

Partiban vannak Végül is mindegy, hogy miért, de a Samsungnak sikerült megközelítenie az iPad indulási sikerét. Az Apple táblagépe ugyan alig egy hónap alatt elérte a milliós eladást, de ebben a számban már benne van az előrendelés során értékesített mennyiség is. Az iPad azóta is komoly tételben fogy, a legutóbbi negyedévben például 4,2 milliót értékesítettek, ám a legutóbbi hírek szerint az érdeklődés kezdi kicsit alulmúlni a várakozásokat.

Bemutatták az Android platform új verzióját
Támadnak a táblagépek: mindenki az iPad ellen

A RIM és a Samsung is tabletet épít

A Samsung (és a Google) számára az is örömteli hír, hogy a Galaxy Tab mellett új okostelefonja, a szintén Androidon futó Galaxy S már túl van az ötmilliós eladási számon. A Google tehát egyre komolyabb jelenlétet tud kiharcolni a mobil eszközök területén is.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.