Sajtómeghívó alapján biztosnak látszik, hogy december 7-én a Vodafone teszi elsőként elérhetővé a szélessávú mobilnetet a budapesti metróhálózaton. A föld alatt is felzárkózhatunk 2011-hez.
A földfelszínen hiába tartunk már a HSPA+ vagy akár a 4G/LTE színvonalán, ha a budapesti metróvonalakon, sokszor már az aluljáróba belépve is eltűnik a szélessáv. A BKV illetékes alvállalkozójával már régóta folytak egyeztetések a föld alatti új bázisállomások telepítéséről, mivel a föld alatt még messze nincs 2011. A metrókocsikban vagy a peronokon csak a ma már csigalassúnak számító EDGE szolgáltatás érhető el, ráadásul a legforgalmasabb helyeken (például a Deák tér vagy a Nyugati pályaudvar alatti megállókban) még az alapszintű térerő sem mindenkinek garantált. Egy friss meghívó alapján azonban úgy tűnik, végre változik a helyzet, elsőként pedig a Vodafone ugrott rá a lehetőségre.


Sokan még mindig így látják a metró színvonalát - ez mostantól végre változhat

Szélesebb nyomtávon Mivel a Telenor a Hipernettel, a T-Mobile pedig a 4G/LTE tesztidőszak elindításával kissé "ellopta" a Vodafone elől a sebességgel kapcsolatos földfelszíni elsőségeket, a piros szolgáltató a föld alatt talált frappáns riposztot. December hetedikén a Stadionok metrómegállóban Tarlós István főpolgármester társaságában tart sajtótájékoztatót a Vodafone és a vállalat hálózatmodernizációját végző kínai Huawei.

A HWSW fővárosi önkormányzati forrásokra hivatkozva arról is hírt ad, hogy jövő év elejétől a Telenor infrastruktúra-partnerként csatlakozhat a Vodafone föld alatti gyorsulásához. Forrásaik szerint valószínűleg a BKV vonatkozó létesítményeit bérlő NSN Trafficom csökkentette az új technológiák telepítéséhez szükséges bérleti díjakat. A Vodafone a kettes és hármas vonalon már készen áll a 3G szolgáltatás elindítására, amely állítólag a 14,4 Mbps elméleti letöltési sebességet kínáló HSUPA technológián alapul.

Vodafone-Huawei: együtt gyorsulnak Magyarországon
Ilyenek lesznek 2012 okostelefonjai
Jövőre nálunk is megjelenhet a mobiltárca

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.