A már Magyarországon is elérhető védelmi alkalmazások középpontjában az új alapokra helyezett ESET Remote Administrator áll.

Hazánkban is elérhetővé váltak az ESET legújabb vállalatbiztonsági alkalmazásai. A termékeket a teljesen megújított Remote Administrator fogja össze, melyet Linuxra is elkészítettek. A termékek általános jellemzője a csoportalapú megközelítés, a frissített, bővített funkcionalitású webes kezelőfelület, az integrált mobilvédelem, ami kiváltja az önálló MDM (mobile devices management) eszközöket, a független távadminisztrációs agent.

A rugalmas hálózati felhasználást segíti a szerver/proxy architektúra. Emellett az alkalmazok támogatják a virtuális környezeteket is.

Az üzemeltetésben segít, hogy az összes támogatott platform kiszolgálható egyetlen licenccel, és az is, hogy a védelmi alkalmazások rugalmas riportkészítő lehetőségeket kaptak, ami gördülékenyebbé teszi a felelősök tájékoztatását.

Középpontban a Remote Administrator

Alapjaiban újította meg az ESET a klinesek kezelését összefogó, immár platformfüggetlen Remote Administratort. Az egyik legfontosabb újdonság, hogy a végpontvédelmek akkor is tudnak reagálni a felmerülő problémákra, ha azok nincsenek csatlakoztatva az internethez, vagy nem érik el a távadminisztrációs szervert.

A rendszer motorja a Remote Administrator Server, amely folyamatosan gyűjti az adatokat a kliensekről, valamint biztosítja azok megfelelő működését. Arra is van lehetőség hogy távolról, bármilyen gépről lehessen ellenőrizni egy webböngészőn keresztül a teljes, tetszőleges kiterjedésű rendszer vírusvédelmét. Emellett a kliensgépekre távolról lehet előre megadott beállításokkal telepíteni a védelmi szoftvereket.

A Remote Administratorban megoldották az adroidos mobil eszközök védelmének menedzselését is, így gyakorlatilag egyetlen központi helyről lehet kezelni a szervereket, a munkaállomásokat és a mobil eszközöket.

A gyártó a vállalati csomag minden elemét frissítette: a Remote Administrator mellett az Endpoint Security windows, OS X-es és androidos változatát, az Endpoint Antivirus windowsos és OS X-es változatát, valamint File Security for Microsoft Windows Servert is.

Az ESET termékeit a Sicontact Kft. forgalmazza Magyarországon.

Biztonság

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.