Furcsán alakult eddig az LG helyzete az okostelefonok piacán. Több területen világelsőként jelentkeztek újdonságokkal, ám a dicsőséget eladott darabszám tekintetében mégis mások aratták le. Most újabb szuperhős érkezik, ráadásul népes sereg élén.
Minden valószínűség szerint az LG új okostelefonja, az Optimus 4X HD lesz az első Nvidia Tegra 3-ra épülő mobil: a készüléket élőben ugyan majd csak a barcelonai Mobile World Congressen mutatják be, ám már a weben keringenek az első fotók, videók és specifikációk az ezidőtájt legizmosabb zseblakóról. Az LG ráadásul nem bízza a hódítást egyetlen hősre, új 3D-s készülék mellett olcsóbb kategóriában is Ice Cream Sandwich mobilokkal támadnak.


Szunnyadó erőmű Az Nvidia Tegra 3 rendszerchip lényege ráadásul nem csak abban merül ki, hogy négy rendszermag közös ereje brutális teljesítményt biztosít a készüléknek. Az 1,5 gigahertzes processzor ugyanis egyfajta 4+1 magos megvalósítással csak akkor használja a négy rendszermagot, amikor valóban szükség van a felfokozott teljesítményre: például játékok futtatása, HD videók lejátszása, és egyéb nagy erőforrás-igényű alkalmazások indítása esetén. A hagyományos használat, tehát telefonálás, böngészés, e-mailezés vagy navigáció közben azonban ez a négy mag "alszik", miközben a plusz egy mag lát el minden feladatot, ezzel jelentős energiamegtakarítást biztosítva.

Ez a rendszer arra próbál megoldást találni, hogy miközben a telefonok teljesítménye az egyre erősebb hardverek miatt növekszik, az akkumulátorok egyre kevesebb ideig tudnak energiát biztosítani az erőműveknek. A csúcskategóriás okostelefonokkal szemben általában egyetlen igazán fontos kritikát fogalmaznak meg: az egy napnál is rövidebb üzemidőre panaszkodnak.


A 4X HD-ben az új processzort 1 gigabájtnyi rendszermemória támogatja, és a külső memóriabővítési lehetőség mellett 16 gigabájt belső tárhelyet is kínál. A csúcsmobilok jelenlegi divatja szerint a kijelző is óriási lesz: a 4,7 hüvelykes képernyő 1280x720 képpontos felbontású IPS TFT-t kapunk. A tepsi forma ellenére kecses hatást kelthet, hogy a készülék vastagsága mindössze 8,9 milliméter. Fő kamerája 8, míg előlapi társa 1,3 megapixeles, akkumulátora pedig 2150 mAh teljesítményű - a plusz egy rendszermag takarékosságával együtt akár valóban visszanyerhetünk valamennyit a csúcskészülékek rövidülő üzemidejéből.


Mindenki utánam! A 4X HD ráadásul nem egyedül érkezik: a tavalyi okostelefon-piac negyedik helyére szoruló LG egész kis hadsereget szabadít a vásárlókra. A legelső szemüveg nélküli 3D-s mobil utódjaként jön az Optimus 3D Max, a Galaxy Note óriásmobil versenytársaként 5 hüvelykes kijelzővel, LTE és NFC támogatással mutatkozik be az Optimus Vu, de a középkategóriás szegmensre is új termékvonal érkezik.

Az L-Style névre keresztelt család minden tagja stílusos külsővel és kétmagos processzorral érkezik, az árszintet viszont szigorúan a csúcstelefonoknál jóval lejjebb szeretné tartani a koreai vállalat. A 3,2 hüvelykes kijelzővel szerelt Optimus L3, a 4 hüvelykes L5 és a 4,3 hüvelykes L7 mindegyike az új csúcskészülékekhez hasonlóan már megjelenésekor az Android 4.0 Ice Cream Sandwich rendszerét futtatja.

Ilyen lett 2011 legjobb mobilos gyártóinak rangsora
Nem maradnak jégkrém nélkül az okostelefonok
Januári mobileső a CES-en

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.