Egy számítógépet már viszonylag egyszerű úgy beállítani, hogy gyerekek számára is használható legyen, tehát ne érhessen el az interneten felnőtt tartalmakat, vagy ne tölthessen egyhuzamban túl sok időt a gép előtt. Androidra is létezik hasonló célú böngésző, mindössze 5 dollárért.
A Windows családi beállításai vagy egyes PC-s böngészők gyerekbiztos funkciói évekig elegendők voltak ahhoz, hogy a szülők nyugodtak lehessenek afelől, hogy a család kiskorúi elkerülik a webes pornót, erőszakot és egyéb "nem nekik szánt" tartalmakat. Legfeljebb azon lehetett aggódni, hogy amikor a serdült átmegy a szomszéd gyerekhez játszani, vajon szintén védett gépen garázdálkodnak-e. Az internet mobilizálódásával, tehát az okostelefonok és tabletek megjelenésével azonban könnyen kicsúszhat a legóvatosabb szülő kezéből is a kontroll.





Nem ezeket a droidokat keresed
A Mobicip Safe Browser 4,99 dollárért tölthető le a Play Store-ból, nemrég pedig iOS alatt használható változata is megjelent. Az alkalmazás kinézete az Android beépített böngészőjéhez hasonlít, és tökéletesen működik okostelefonos és tabletes környezetben is. A böngésző alapvetően a Mobicip saját szerverein ereszti át a webes forgalmat, így szűr ki minden olyan tartalmat, amely az app beállításának megfelelően tiltólistásnak számít. Három különböző biztonsági szintet lehet megadni a készüléket használó gyerekek életkorára alapozva, de ezen kívül is akad pár trükk arra, hogy a technológiailag fejlett gyerekek ne járhassanak túl az eszköz (és a szülők) eszén.

Letilthatjuk például a más oldalakról származó webcímek automatikus megnyitását, vagy a vágólapra másolt webcímek beillesztését a címsorba. Beállíthatunk kiegészítő szűrőket is, például a YouTube-ra is kiterjeszthetjük szülői hatalmunkat. Már az alapváltozatban elérhetünk egy olyan Nagy Testvér funkciót, ahol webes felületen követhetjük figyelemmel a "kis testvér" netes aktivitását. Részletes információkat kaphatunk a meglátogatott ártalmatlan oldalakról és a blokkolt veszélyesekről, vagy a különféle tartalomtípusok arányáról. A 9,99 dolláros prémium változatban pedig akár saját listát is készíthetünk általunk tiltottnak ítélt oldalakról, és kivételeket is megadhatunk a Mobicip szerint káros webes úticélok közül.




Tíz ok, amiért az Android jobb, mint az iPhone
Tudd meg, mire kerestél tavaly nyáron!
Az üzenet olvasás után megsemmisül!

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.