Az Apple új csodafegyvere még nem is került forgalomba, de már komoly sikert könyvelhetett el. A mobil alkalmazásfejlesztést monitorozó Flurry adatai alapján az utóbbi két hónapban óriási részesedést szereztek a kifejezetten iPadre írt applikációk.

A mobil alkalmazásfejlesztők számára hasznos szolgáltatási platformot biztosító Flurry saját adatbázisában több mint 20 ezer applikációt tart nyilván. Ezen adatok birtokában kellően relevánsnak tekinthető az a most kiadott összehasonlító diagram, amely a tavalyi fejlesztői aktivitást hasonlítja össze az elmúlt 60 nap statisztikájával.
 

A termékszintű bontásból első ránézésre látszik, hogy a januárban bejelentett iPad hatalmas részesedést tudott kiharcolni a kiadás előtti két hónapban. Igaz, hogy a 22 százalékos tortaszelet fele az iPhone rovására hízott, ám sokkal lényegesebb, hogy a maradékot a versenytárs platformoktól sikerült elrabolni.

Kifejezetten rossz idők járnak a Flurry adatai szerint 2009-ben sem túl népszerű Blackberryre. A négyszázalékos fejlesztési jelenlét már majdnem kimutathatatlan, egyszázaléknyi szeletkére olvadt február-március folyamán. Többet vesztett, még sincs annyira nehéz helyzetben az Android. A tavalyi 18 százalékból ugyan 10 lett az új táblagép iránt feltámadt felfokozott érdeklődés miatt, viszont darabszámot nézve nem csökkent az új androidos applikációk üteme.

Ez utóbbi adat is jól mutatja, milyen hatalmas lendülettel fejlődik a mobil termékekre szánt kiegészítő programok piaca. Amelyből az Apple jó ütemben bejelentett táblagépe mostanra óriási szeletet kanyarított ki magának.

 

Forrás: Flurry Analytics


Kérdés persze, hogy a megjelenésre időzített fejlesztési roham miként alakul a debütálást követő időszakban. Nem elképzelhetetlen, hogy a 22 százalékból akár több is legyen, hiszen sok fejlesztő kivárja az első eladási statisztikákat, mielőtt jelentős erőforrásokat csoportosítana át más, már stabil piaccal rendelkező platformokról.

 

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.