Az év legfontosabb mobilos kiállításának 0. napján a HP, a Lenovo és a Samsung is új tabletekkel jelentkezett.
Ironikusnak és furcsának is tűnhet, hogy egy alapvetően mobiltelefonos rendezvényen a táblagépek  vannak fókuszban, nem pedig a mobilok, főleg annak tudatában, hogy a nagy múltú gyártók legtöbbje már a barcelonai kiállítás előtt ellőtte a puskaport, vagy éppen ez utánra tervezi azt. A kiállítás hivatalos programja előtt több új mobil is bemutatkozott már a Huawei, az Alcatel és a ZTE  színeiben, a Nokia pedig éppen ma délelőtt készül az újdonságok prezentálására.


Mindenki a hetesre lő  A jóslatok, pletykák igaznak bizonyultak, a HP újra buliban van (vagy szeretne lenni), amit egy 7 colos táblagéppel hangsúlyoz. A Slate 7 képében megszületett a vállalat első androidos terméke, ami egyben azt is jelenti, hogy a Palmmal kapcsolatos fiaskó után ismét úgy gondolja a HP, hogy van keresnivalója a mobileszközök piacán. A 170 dolláros áron kezdő tablet áprilistól kerülhet a piacra és tudásában nem igazán rengeti meg a világot.


HP Slate 7: a hátlap jó tapintású műanyagborítással rendelkezik

A meglepően alacsony ár arról tanúskodik, hogy a HP a Slate 7-et a Nexus 7 ellenfeleként pozicionálja, ehhez viszont gyengébb hardvert is tesz le az asztalra. A kétmagos, 1,6 GHz-es ARM Cortex-A9 processzor, az 1024 × 600-as kijelző, az 1 GB RAM, illetve a mindössze 8 gigabájtos háttértár nem rossz kínálat, de a csak némileg drágább Nexus 7 több területen (CPU, kijelző) is erősebb és jobb. A Slate 7 ezen kívül hátlapi és előlapi kamerával egyaránt rendelkezik, a hangminőséget a notebookoknál is alkalmazott partner, a Beats Audio szállítja, nincs azonban NFC és GPS. A 4.1-es, változtatásokkal alig rendelkező Androiddal ellátott tablet csak a kezdet a HP számára, mivel a hivatalos cél az, hogy a vezető PC gyártó titulus után megszerezzék a világ legnagyobb számítógépgyártójának címét is, amihez az év folyamán még további androidos eszközökkel fognak hozzájárulni.


A kínai kapcsolat  A kínai Lenovo sem maradt ki a táblagép felhajtásból, olyannyira nem, hogy rögtön három modellt mutatott be a nagyközönségnek. A gyártó azért lehet érdekes Európában, mert előszeretettel jelenteti meg termékeit a mobilszolgáltatók kínálatában, amire hazánkban is sor került már a Vodafone színeiben. Ehhez a tervhez az első készülék az A3000-es jelű, ami szintén 7 colos, 1024 × 600-as kijelzővel rendelkezik, egy négymagos, 1,2 GHz-es MediaTek processzor hajtja benne az igát, kapott micro SD kártyahelyet, illetve egyes verziói 3G modullal is a piacra kerülnek, sőt, dual SIM-es verzió is készül belőle. 



Lenovo A3000: a kínaiak agresszív árazásra készülnek

Hogy minden árkategóriába jusson egy Lenovo tablet, készült egy olcsó variáns is A1000 néven, ami szintén 7 colos kijelzővel bír, de már „csak” egy kétmagos, 1,2 GHz-es processzor ketyeg benne. Végül ott van az S6000, ami szokatlan módon 10,1 colos, 1280 ×800-as felbontású panellel bír, és ugyanaz a processzor dolgozik benne, mint az A3000-ben. Pontos árakról még nem lehet tudni, de a Lenovo képviselői a helyszínen azt kommunikálják, hogy rendkívül agresszív árazásra lehet számítania a termékek esetében. 


A Samsung sem maradhat ki  Olyannyira nem, hogy a koreai gyártó már két nappal ezelőtt hivatalosan bejelentette a számtalan alkalommal kiszivárgott új androidos táblagépét. A Galaxy Note 8.0-nak nehéz lesz ellopnia a show-t, bár tény, hogy még mindig érdekesebbnek tűnik, mint a Nexus 7 leigázására tervezett eddigi 7 colos tabletek. A Galaxy 8.0 izmosabb hardvert vet be, mint a többiek: 8 colos, 1280 × 800-as kijelző, a saját négymagos, Exynos processzort 1,6 GHz-es órajelen, 2 GB RAM-ot, 16/32 GB háttértárat, amit megfejeltek micro SD-bővíthetőséggel is. Az 5,5 és 10,1 colos Note II, illetve Note 10.1 közé belőtt tablet szintén rendelkezik a kezelést segítő tollal, az S-Pennel, amivel most már a hardveres gombokat is vezérelhetjük, illetve több, külsős appfejlesztő termékével (pl. Flipboard) képes lesz együttműködni.
 

Samsung Galaxy Note 8.0: az S-Pen még többet tud

A Galaxy Note 8.0 a második negyedév végén kerül forgalomba, lesz Wi-Fi, HSPA+ és LTE verzió is, az árazásról pedig egyelőre nincsenek konkrétumok. A Samsung a nagy durranást az előzetes várakozások szerint későbbre, március 14-re időzíti: a gyártó hivatalosan is bejelentette, hogy a Galaxy S IV-et ekkor mutatja be New Yorkban. Már csak remélni tudjuk, hogy azért maradt némi ellőni való puskapor Barcelonára is.

Androidos táblagéppel kacérkodik a HP 
Táblára írt évértékelő: tabletpiac 2012-ben
Klónozni csak okosan, szépen: Lenovo Ideatab teszt
Tábla és ceruza: Samsung Galaxy Note 10.1 teszt 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.