A HP felemás sikerű táblagépét durva veszteséggel, 99 dollárért volt kénytelen kiárusítani, és érkezik a következő szállítmány is. A gyártó ugyan elvben reménykedhet, hogy a vevők mégiscsak megszerették a webOS-t, pedig az igazság sokkal prózaibb.
Amikor a HP hosszú várakozás után végre boltokba küldte a webOS operációs rendszert futtató TouchPad tableteket, napokon belül kiderült: a túl későn érkező versenytárs elől már elfutott a táblagép-mezőny. A sztori egyik részét ismerjük - a TouchPad fiaskó az utolsó csepp volt a pohárban, a gyártó végül a teljes PC-s üzletág megszüntetéséről (vagy kiszervezéséről) döntött. A TouchPad sztori azonban folytatódik, és úgy tűnik, ebben az esetben a szerencsés vevők jártak jól.


Csak a vasra vágynak Mint ismeretes, az eredetileg a felső-középkategóriába árazott HP tabletek sikertelensége arra késztette a BestBuy láncot, majd később gyakorlatilag mindenki mást, hogy mélyen áron alul, 99 dollárért árusítsa ki a bent ragadt készleteket. Az irdatlanul letolt ár meg is hozta a hatását, ennyiért a vevők már napok alatt kipucolták a raktárakat, annyira, hogy a HP kénytelen volt megígérni: még egy szállítmányra való TouchPadet gyárt le.

Az elemzők persze azonnal lecsaptak a hírre: mivel a tablet gyártási költsége körülbelül 300 dollárra rúg, a HP minden egyes eladott modellel 200 dollárt dob ki az ablakon. Miért készül tehát az "utolsó utáni" széria? - tették fel többen is a kérdést.

A legtöbb vélemény szerint, mivel a HP nem szeretné teljesen elkaszálni a webOS-t, és valószínűleg jó áron szeretné értékesíteni az operációs rendszert, inkább bevállal még egy készletnyi bukást a TouchPadeken, hogy aztán a webOS értékesítéséből hozza vissza nullára a mínuszokat. Nos, az élelmes fejlesztők tettek róla, hogy az ügyes és gyors vásárlók jól járjanak, a HP viszont ezzel ismét bukhat egy nagyobb összeget.

Tökéletes agymosás Az eddig is egyértelmű volt, hogy a TouchPad hardvere tökéletesen alkalmas akár az Android operációs rendszer futtatására is. Mivel a tablet sikertelenségét pont az okozta, hogy az iOS-ra és Androidra szokott vásárlók már nem kértek egy későn érkezett új rendszerből, a TouchPad tulajdonképpen a webOS miatt nem kellett senkinek.

Több fejlesztőcsapat azonban elkezdett azon dolgozni, hogy Androidot portoljanak az eszközre. Félkész megoldások már nyár végén felbukkantak, ám ezeken még hibás volt az érintőképernyő kezelése, ami nélkül egy tablet gyakorlatilag mit sem ér, most azonban megszületett az első teljes értékűen működő változat.


A TouchDroid nevű csapat a videó tanúsága szerint tökéletesen képes volt ráhűzni az Android 2.3.5-ös Gingerbread változatát a TouchPadre, amelyen a demó alapján már a tíz ujjas multitouch vezérlés is kifogástalanul működik. Ezzel gyakorlatilag azt érték el, hogy a készletekre gyorsan lecsapó vásárlók 99 dollárért (tehát gyakorlatilag kevesebb mint 19 ezer forintért) egy teljes értékű androidos tablethez juthatnak, méghozzá olyan kategóriához, amelyben 100-150 ezer forint környékén kapható a többi versenytárs modell.

A TouchDroid csapata most azon dolgozik, hogy a tabletspecifikus Android Honeycombot is TouchPadre igazítsák. A HP közben türelmet kért azoktól a vásárlóktól, akiknek már csak az újragyártott készletből jut, körülbelül 6-8 hétre ígérik a szállítást. Addigra legalább mindenki letölti szépen az androidos átalakításhoz szükséges fájlokat...

Fillérekért árulják ki a befuccsolt TouchPadeket
Százezrével állnak raktáron a HP tabletjei
Androidos tábla lehet a TouchPadből

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.