A mobilszolgáltató tavalyi csökkenő eredményei ellenére 2010-re nagy tervekkel, valamint a negyedik generációs hálózat tesztelésével készül - mondta Anders Jensen vezérigazgató, aki szerdán sajtótájékoztatón beszélt a 2009-es eredményekről.

A Pannon 2009-es bevétele 177 milliárd forint volt, amely 11,3 milliárdos csökkenést jelent a 2008-as végelszámoláshoz képest. EBITDA, tehát kamat- és adófizetés, amirtizáció és tőketörlesztés előtti eredményük 3,6 milliárd forintos csökkenéssel 73,4 milliárd forintot ért el.

Ennek ellenére Jensen bizakodóan állt a 2010-es évhez, sőt, nem akármilyen célt tűzött ki: elmondása szerint idén a Pannon  lesz az első számú szolgáltató a mobil szélessáv terén.

Kint a válságból |  A tavalyi éves csökkenéseket egyértelműen a megváltozott piaci körülményekkel magyarázta a vezérigazgató. Azonban szerinte fontos eredmény, hogy a zord környezetben is talpon maradtak, és az új évnek nem az előzőben elszenvedett veszteségek befoltozására fókuszálva kell nekiindulniuk. A veszteségek jóval nagyobbak is lehettek volna, ám a tőkeberuházások és működési költségek megszorításaival irányítható volt a válságkezelés.

A közelmúlt eredményeinek gyors felsorolása után Jensen rátért az idei tervekre, amelyek vezérmotívuma mindvégig az volt: az eddigi 29,4 százalékos részesedést feltornázva Magyarország vezető mobil szélessáv-szolgáltatóivá akarnak válni. A tavalyi adatok emellett szólnak, hiszen a vállalat mobil szélessávból adódó bevételei 87 százalékkal növekedtek az előző évhez képest. Persze mindez nem csoda, a 2009-es év volt az első, amikor nagyobb tömegek is érdeklődni kezdtek a mobil internet iránt, ez 2008-ban még csaka kiváltságosok játékszerének számított.

Új generációs kísérletek |  A fenti tervek egyik pilléreként Magyarország lesz a harmadik európai ország, ahol - a svéd és norvég tesztek megkezdését követően - megkezdődik a negyedik generációs LTE (Long Term Evolution) mobilkommunikációs technológia tesztelése.

Az akár másodpercenként 100 megabites (elméleti) letöltési és 50 megabites feltöltési sebességre is képes technológiával kapcsolatos felmérést a kínai ZTE Corporationnel együttműködésben végzik Budapest belvárosában és egyes déli kerületeiben, valamint egy még meg nem nevezett vidéki városban.

Ugyan a válság előtt még 2011-re jósolták a negyedik generációs technológiák kereskedelmi megjelenését, ám gazdasági okok miatt a sajtóeseményen már 2012 hangzott el a bevezetés éveként - természetesen ehhez szükség lesz arra is, hogy a készülékek gyártói is felkészüljenek a váltásra és 4G-s telefonokat és más mobil eszközöket gyártsanak.
 

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.