A korábbi vezető, Nam Yong hivatalosan október elsejével adja át a stafétát Koo Bon Joonnak, aki egyébként az LG Group elnökének öccse. A rokoni szál nem véletlen, hiszen az óriáscég jelenleg az egyik legnagyobb vállalkozás Dél-Koreában, amely egy család irányítása alatt áll.
A személycsere közvetlen okaként a csapnivaló mobilpiaci eredmények szolgáltak. Elsősorban ennek a területnek volt köszönhető az üzemi eredmény riasztóan magas, 90 százalékos visszaesése az előző év hasonló időszakához képest.
Visszaesés minden mutatóban | A mobildivízió bevételei 30 százalékot zuhantak, miközben a 2009-es negyedévben wonban elért 620 milliárdnyi üzemi eredményből 133 milliárdos veszteség lett.
Hogy a váltás több mint aktuális volt, azt jól mutatja a tőzsde reakciója: a bejelentést követően az LG papírjai közel 5 százalékot erősödtek a szöuli börzén. Egy a témában megszólaló alapkezelő szakértő szerint a piac a lépésben a vállalatvezetés elhivatottságát látják a nehéz helyzetben lévő cég rendbe tételére.
Nem tudják megállítani a kihívókat? | Az LG nem az egyetlen, nagy hagyományokkal bíró telefongyártó, amely egyelőre nem tudott megfelelően reagálni az okostelefonok elterjedésére. Alig egy hete a világ első számú, ám egyre rosszabb eredményeket produkáló mobilgyártója, a Nokia is hasonló lépésre kényszerült. A finn vállalat a Microsoft üzleti szoftverekért felelő vezetőjét csábította el, hogy megálljt parancsoljon az iPhone és az androidos okostelefonok előretörésének.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak