Olcsó húsnak híg a leve. Ha a népi bölcsesség nem is mindig igaz, a 199 dolláros Kindle Fire táblagépre mindenesetre egyre több panasz érkezik. A gyártó javítást ígér.
Bár különböző piaci elemzők nem módosították korábbi, 3 és 5 millió darab közé tett
eladási becslésüket a Kindle Fire idei teljesítményével kapcsolatban, a fogyasztói visszajelzések egyre komolyabb problémákról árulkodnak.
Gyűlnek a gondok ■ Mivel a termék gyártója, az Amazon pontos számokat nem közöl, azt pedig végképp nem lehet tudni, hogy az eladott
Kindle Fire-ek közül mennyit adtak vissza a vevők a nem megfelelő minőség miatt, így egyelőre ezeknek a felháborodott kritikai megjegyzéseknek a teljes piacra gyakorolt hatását sem lehet biztosan megbecsülni.
Ami biztos, hogy a szuperolcsó, 7 hüvelykes képernyővel rendelkező tablet sok szempontból ad okot a bosszúságra. A teljesség igénye nélkül álljon itt egy lista a gyakran felmerülő hibákról, hiányosságokról.
A Kindle Fire-rel kapcsolatos gyakori kifogások:
■ nincs a készüléken külső hangerőszabályozó;
■ nagyon könnyű véletlenül megnyomni a kikapcsoló gombot;
■ nem lehet a böngészési előzményeket kitörölni;
■ lassan töltődnek be a weboldalak;
■ lassan reagál az érintésre a rendszer;
■ körülményes az érintőképernyő pontos kezelése.
Persze könnyen mondhatnánk azt, hogy ennyi pénzért az ember ne várjon csodát, de a helyzet ennél kicsit összetettebb. Ha az Amazon táblagépe nem képes ezeket a gondokat valamilyen formában orvosolni, az a termék további üzleti sikerét gyakorlatilag teljesen ellehetetleníti. Hiába olcsóbb 300 dollárral az Apple iPad-jénél a Kindle Fire, ettől még tabletként árulják, azaz a fenti funkciókat nagyjából hoznia kellene még az óriási árkülönbség ellenére is.
Úton a felmentő sereg ■ Az Amazonnál azért már lázasan dolgozhatnak a fiaskó elkerülésén, hiszen hivatalosan is közölték, hogy készül egy update, amely várhatóan két héten belül eljuthat a fogyasztókhoz. A javítással valószínűleg megoldódnak bizonyos teljesítménnyel és a többujjas érintéssel működő navigációval kapcsolatos gondok, sőt arra is mód lesz, hogy eltűntessük nem kívánt barangolásunkat a net "sötétebb" oldalán.
Minden fenti gondra azonban több mint valószínűleg nem jelent megoldást a tuningolt operációs rendszer. Erre jó eséllyel jövő tavaszig várni kell, akkorra rebesgetik ugyanis, hogy kijön a Fire új, feljavított változata. Ha azzal is alapvető használati problémái lesznek a felhasználóknak, akkor az minden bizonnyal elvágja az Amazon dédelgetett álmait arról, hogy az első olyan gyártó legyen, amely jelentős piaci szeletet tud kihasítani magának az
Apple dominanciája ellenére.