Amikor rászánjuk magunkat, és veszünk egy százezres árkategóriába eső okostelefont, valahol mélyen mindegyikünkben ott mocorog a félelem: egyetlen rossz mozdulat, és a ripityára tört kijelző miatt oda a befektetett összeg. A Samsung állítólag már januárban bemutatja saját megoldását a problémára.
Minden év legvégén elkezdenek szivárogni az első hírek a január elején induló Consumet Electronic Show újdonságairól. A nemzetközi szaksajtó szerint az első igazán nagy durranásnak a Samsung hajlékony kijelzői számíthatnak. Ugyan már többen írtak a koreai gyártó prototípusairól, egyre többek szerint érkezik egy olyan megoldás, amely az eddigi kísérletektől eltérően már sorozatgyártásban készített konzumer termék.



Meghajlítva bár, de törve nem
A hajlékony LCD kijelzők technológiája önmagában már nem jelent újdonságot, elég sokan mutattak már be működő prototípusokat a Sonytól az LG-n át a Samsungig. Az egyetlen probléma az volt, hogy az új megközelítéssel készített paneleket nagyon költségesnek tűnt sorozatgyártásba küldeni. A hajlékony polimerlapra felvitt, szerves alapú fénykibocsátó diódák elkészítéséhez új gyártósorok szükségesek, amelyek kömöly befektetést igényelnek, ráadásul az elemzők szerint jelenleg a hagyományos LED-alapú kijelzők iránti kereslet kielégítéséhez is viszonylag kevés a gyártók kapacitása, ilyenkor kifejezetten "macerás" egy teljesen új technológia miatt erőforrásokat átcsoportosítani.

A CNET és egyéb hírforrások szerint azonban a Samsung mégis bevállalta, hogy prototípus-szintről továbblépjen, a CES-en állítólag már sorozatgyártásban készülő hajlékony kijelzőt mutat be a koreai vállalat. Az AMOLED panelről tudni vélik, hogy 5,5 hüvelyk átmérőjű, felbontása pedig valószínűleg full HD lesz.

Arról viszont még óvatosan nyilatkozik mindenki, hogy vajon a jövőre várható Galaxy S IV (vagy bárhogy is hívják majd a Samsung aktuális csúcskészülékét) már megkapja-e a hajlékony kijelzős technológiát, hiszen többek szerint a hatalmas mennyiségben előállítandó okostelefonhoz a friss gyártósorok még nem tudnának elegendő újfajta kijelzőt készíteni. Egyes vélemények azt tartják lehetségesnek, hogy a jövő évre tervezett Galaxy telefonnak lesz egy hagyományos, és egy valamivel drágább, hajlékony kijelzős változata is.

Hajlékony kijelzővel támad a Samsung
Kezdünk belebetegedni a nagy mobilitásba
Mit tudnak a 2013-as okostelefonok?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.