A Samsung az iPad 2 megjelenését követően villámgyorsan újratervezte a Galaxy Tab második generációját, és a végeredmény példásra sikerült. Vékonyabb, könnyebb, szebb lett az új tablet, bár ez még nem feltétlenül elég az almás tábla ellen.
Amikor Steve Jobs bejelentette az iPad 2-t, a tableteket gyártó versenytársak közül jó páran cifra szóvirágokat kezdtek mormolni - a Samsung egyik vezetője konkrétan el is ismerte csalódottságát: az akkoriban már a fejlesztési fázis végén álló, második generációs Galaxy Tabot bizony sok tekintetben nem tartja méltó versenytársnak, mivel az Apple új tabletje hipervékony, ultrakönnyű és ehhez képest kifejezetten olcsó lett. A koreai gyártó azonban nem állt le sírdogálni, hanem példamutató gyorsasággal nekiugrott a tablet újratervezésének, és az eredmény nem is maradt el.


Igen, megcsináltuk Az új Galaxy Tab 10.1 kijelzőjét eleve egy leheletnyivel nagyobbra tervezték az iPad 2 képernyőjénél, a névből is következtethetően 10,1 hüvelyken 1280x800 képpontos felbontású kép látható, amely szintén erősebb az almás tábláénál.

A hardveres belsőségek megfelelnek az iPad 2-t hajtó komponenseknek, a tabletet kétmagos, 1 gigahertzes processzor hajtja. A munkafázisban még kissé vastagnak és nehézkesnek ígérkező Galaxy Tab végleges változata pedig a megfeszített munka eredményeképpen könnyebb és vékonyabb is lett az iPad 2-nél, az 595 grammos tömeghez mindössze 8,6 milliméteres vastagság (vagy inkább vékonyság) társul.


Ami viszont a legfontosabb, vagy legalábbis a legnagyobb durranásnak számító változás, az az ár: a túlárazott első generáció és a még ennél is drágábbnak ígérkező folytatás híreit elfelejthetjük: a 16 GB háttértárral rendelkező, Wi-Fis Galaxy Tab pontosan ugyanannyiba, 499 dollárba kerül, mint a szintén 16 gigabájtos, Wi-Fis iPad 2. Igen, megcsinálták.


Lehagyja? Nem hagyja le? Jó kérdés természetesen, hogy akkor vajon legyőzi a Samsung üdvöskéje az Apple sztárját? Az első vélemények szerint azért ennyire gyors fordulat nem várható, az Apple divatdiktátori ereje és marketing-gépezete minden bizonnyal továbbra is az első helyen tartja az iPad 2-t, viszont az tény, hogy a Samsung sem apró játékos, és ha elegendő energiát öl a tablet népszerűsítésébe, mindenképpen fontos, feltörekvő versenytárssá válhat.

Samsung: hoppá, túl jó lett az iPad 2
MInden rekordot megdöntött az iPad 2
Mi hiányzik az iPad 2-ből?
Samsung Galaxy Tab teszt: nagyra nőtt telefon

Az iPad 2 ellendrukkereinek mindenképen hatásos ütőkártya lehet a fentiekben vázolt előnyökön kívül a Galaxy Tab erősebb kamerás felszereltsége is (3 megapixeles hátoldali és 2 megapixeles frontoldali, melyek mindegyike képes 1080p HD felbontású videók készítésére). Ezen kívül azoknak, akik még mindig nagynak tartják a 10 hüvelyk körüli tableteket, a Galaxy Tab új generációjában megjelent egy 8,9 hüvelykes kistestvér is, melynek hardveres felszereltsége ugyanaz, mint a bátyjáé. Ez a modell még kecsesebb, ám azért nem megy le a sokak által csak "túlméretezett telefon" néven emlegetett előd szintjére.

Az alkalmazások terén biztosan lesz némi adok-kapok: az Apple fanok a 60 ezernél is több iPad-re optimalizált app mellett érvelnek majd, míg az androidos Galaxy Tab rajongói a Flash tartalmakat mutogatják majd elégedetten, amelyeket az Apple továbbra is mereven elutasít. Az egyetlen hátulütő a Galaxy Tab fellendülésére nézve, hogy az újratervezés miatt csak június 8-án kerülhet a boltokba a Samsung két új táblagépe.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.