Egy olasz lapnak adott interjújában a Google elnöke elejtett egy mondatot, miszerint fél éven belül egy kimagasló minőségű táblagéppel jelentkeznek a piacon.
Eric Schmidt a Corriere Della Serának adott nyilatkozatában hosszan méltatta az Apple nemrégiben elhunyt vezetőjét. Kiemelte, hogy Steve Jobs kivételes személyiség volt, akiben a látnoki zsenialitás és a kimagasló mérnöki tudás egyszerre volt jelen. Ennek egyenes következménye volt, hogy olyan kiváló termékkel tudott piacra lépni, mint az iPad.

Saját kézbe veszik?  A versenytárs dícsérete után azonban áttért cége terveire, és azt a kicsit képlékeny kijelentést tette, miszerint hat hónapon belül megjelennek egy csúcskategóriás táblagéppel, amely reményeik szerint képes lesz felszámolni az Apple tabletjének jelenlegi hegemóniáját.

A nemzetközi szaksajtó természetesen azonnal felkapta ezt a félmondatot, és erős találgatásokba kezdett. Lehetséges ugyan, hogy Schmidt csak egy újabb, más gyártó kínálatában megjelenő táblagépről beszélt, amelyen a Google operációs rendszere fut, de a többség úgy látja, másról lehet szó. Ahogy a cég már kipróbálta magát saját márkás okostelefonnal, úgy nem elképzelhetetlen az sem, hogy most egy Google tablet bevezetésén dolgoznak. Ehhez jól jöhet a tavaly megvásárolt Motorola Mobility is.

Van benne ráció Bár a Google első okostelefonja, a Nexus One nem volt kifejezett üzleti siker, egy saját tablet piaci bevezetése lényegesen könnyebb lehet. A Nexus esetében gondot okozott az, hogy a nagy mennyiségű eladásokhoz meg kellett állapodni a telefontársaságokkal, hogy előnyös konstrukciókkal körítve vegyék fel kínálatukba. Igaz, hogy tableteket is kínálnak hasonló módon a távközlési szolgáltatók, ám a wi-fi fokozatos elterjedésével tabletet már nyugodtan lehet önállóan is vásárolni anélkül, hogy drága mobilnetes éves csomagot venne mellé az ember.

Még mindig a tablet szinonimája az iPad
Abbahagyja a Google a Nexus One értékesítését

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.