A Google egyre erősebb nyomást fejt ki az androidos applikációkat fejlesztő cégekre, hogy fizetési lehetőséget csak saját, Wallet nevű megoldásán keresztül kínáljanak.
Korábban megszerzett jogokat visszavenni mindig is problémás dolog volt, legyen szó adójóváírásról vagy éppen két cég megállapodásáról. A Reuters beszámolója a Google mégis elszánta magát arra, hogy felszámolja a szabad választás lehetőségét a platformjára dolgozó fejlesztőknél.

Megváltozott körülmények  A Google problémája sokrétű. Egyfelől a fejlesztők jó része még akkor került kapcsolatba az Android Marketről a napokban Playre átnevezett áruházzal, amikor nem létezett a cég Wallet (pénztárca) elnevezésű fizetési szolgáltatása, így értelemszerűen valamilyen külső szolgáltató, jellemzően a PayPal megoldásával lehetett kifizetni az alkalmazásokat. Tavaly azonban beindult a Wallet, és a Google-nek rögtön kényelmetlenné vált a fejlesztők számára biztosított szabadság.


A cég számára több okból is fontos lehet, hogy mindenki egységesen az ő pénztárcáját használja a mobil applikációk kifizetésénél. Az egyik nyilvánvalóan a pénz, hiszen a tranzakció (jellemzően magasabb) jutaléka így nála landol. A másik érv, ellentétben az előzővel, maguknak a fejlesztőknek is kedvező változással kecsegtet: a fizetési metódus egyszerűsítése ugyanis kulcsfontosságú a vásárlási folyamatban. Ha nem kell újabb kódokat, azonosítókat megadni a felhasználónak, hanem elég a Google-azonosító a tranzakcióra, az önmagában is jó hatással lehet a vásárlások számára.

Erőszakkal is, ha jólesik  Hogy mindezeknek az érveknek nyomatékot adjon, a cég már tavaly elkezdte rábeszélni a fejlesztőket arra, hogy térjenek át a Walletre. A Reuters birtokába került levél tanúsága szerint ezt meglehetősen drasztikus módon csinálja a Google. Ebben nemes egyszerűséggel ultimátumot intéznek a fejlesztőkhöz, amely szerint 30 napjuk van átállni a Walletre, és ha ez nem történik meg, akkor felfüggesztik programjuk terjesztését az alkalmazásboltban.

A Reuters által megszólaltatott fejlesztők egyébként nem különösebben háborogtak az együttműködés ilyen sarkos megváltoztatásán, aminek hátterében valószínűleg olyan motívumk is állhat, hogy mást nem nagyon tudnak tenni, ha továbra is androidos alkalmazásokat szeretnének kínálni. Azért a "hittérítést" valószínűleg nem teszi könnyebbé, hogy idén februárban meglehetősen komoly biztonsági hibára derült fény a Wallet használatával kapcsolatban.

Almára faragva  A Google a saját fizetési módszerének erőltetésével egyébként ismét egy lépéssel közelebb kerül az Apple boltjának sikeres működési modelljéhez. A cupertinói cégnél már a kezdetektől fogva kizárólag az Apple-azonosítóhoz kötődő bankkártyával lehetett fizetni, és ez láthatóan bejött nekik. Az Apple App Store-ja mind a fizetős-nem fizetős alkalmazások arányában, mind az átlagár tekintetében lényegesen jobb mutatókat tud felmutatni a Google alkalmazásboltjához képest. A szigorítással idővel talán le tud dolgozni ebből a hátrányból valamit a keresőóriás.
 
Elstartolt a Google mobil pénztárcája
Lyukas a Google Wallet
Rakétázik az Android, de a pénzt az Apple keresi

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.