A kínai piacra szánt új rendszertől a tajvani gyártó a piaci részesedésének növekedését reméli.
Firefox, Ubuntu, Tizen, Jolla: a gyártók és a fejlesztőstúdiók aktívan keresik a kiutat az Android csapdájából, és igyekeznek olyan új platformot találni, amellyel szakítani tudnának a Google-lel. A Wall Street Journal információi szerint a HTC is erre készül, és ahogy a többiek a specializálódásra, illetve a bizonyos piacok kiszolgálására készülnek az új rendszerekkel, úgy a HTC a kínai piacra szeretne lőni.

Android nélküli élet  Egyelőre nem lehet sokat tudni a korai fázisban lévő rendszerről, így még az sem tiszta, hogy az Android alapjaira épülne, vagy egy teljesen új ökoszisztéma kiépítésére készül a tajvani gyártó. Annyi viszont már biztos, hogy év végéig el szeretnének készülni az új operációs rendszerrel, ami az olyan helyi, közösségi szolgáltatók funkcióit ágyazná be mélyen, mint például a Twitterhez hasonló kínai mikroblog, a Weibo. A HTC nem véletlenül tekinget keletre, hiszen az onnan származó bevételei az első negyedéves 2,6 százalékról Q2-re 6 százalékra ugrott. 

A HTC CEO-ja és a HTC First: kell valami az Android után

A törekvés mindkét oldalról erősen támogatott, hiszen a gyártó számára létfontosságú a kínai jelenlét, de a projekt rímel Kína abbéli törekvéseire is, hogy minél kevesebb szál fűzze az országot az Egyesült Államokhoz tartozó szolgáltatásokhoz és cégekhez. A HTC munkatársainak nagy része beszél kínaiul, így az üzleti kapcsolatok szélesítése nem jelentene problémát, amire viszont nagy szükség van, hiszen a gyártó ezzel a névvel mindössze 2010 óta van jelen az országban, előtte a Dopod névvel ellátott termékeket forgalmaztak.

Szabadulnának a zöld robottól  Kína komolyan gondolja a Google- és Apple-függőség megszüntetését, valószínűleg ezért is döntött a HTC a kínaiaknak szánt rendszer fejlesztése mellett. Kína informatikáért felelős minisztériuma már márciusban kiadott egy tanulmányt, amiben kritikával illette az Androidot, és magasztalta a helyi alapítású Alibaba, illetve Baidu vállalkozásokat, amelyek a Google segítsége nélkül építették ki saját rendszereiket. 

Mindezt elősegítették azok az idők, amikor Peking és a Google harcban álltak, hiszen utóbbi keresési találatait a kínai kormány cenzúrázta, a Google bizonyos szolgáltatásai és alkalmazásai nem voltak elérhetők a felhasználók számára, így kialakulhatott egy olyan piac, ami könnyen meglenne akár Android nélkül is. Mindez jó táptalajt adott a helyi fejlesztőknek, akik így sokkal könnyebben tudtak saját közösségi és egyéb szolgáltatásokat elindítani, idézi a WSJ Teck Zhung Wong, az IDC elemzőjének szavait. 

Az Android a világ ura
A HTC webOS-ra váltana: mi lesz veled, Android?
 
A HTC legnagyobb gátja maga a főnök

A Wall Street Journal HTC-hez közel álló forrásai azt is jelentették, hogy a gyártó elsősorban politikai és üzleti előnyöket remél a törekvés eredményeként, hiszen azt maguk a tajvaniak sem gondolhatják komolyan, hogy az Android túlerejét képesek lennének még csak megközelíteni is. Sokkal inkább a kínai kormánytól kapott kedvezmények, előnyök mozgathatják a vállalatot, amelynek fejlesztői az első prototípusokat már el is készítették és azokból többet átadtak a kínai hivataloknak.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.