Az Apple és a tajvani HTC bíróságon kívül zárta le régóta húzódó jogi csatározását, ráadásul a felek tíz éves időtartamra vállalták jelenlegi és jövőbeli szabadalmaik licencelését egymás felé.
A HTC elleni jogi támadás volt az egyik első állomása az Apple szabadalmi hadjáratának, amelyet az iPhone gyártója bő két és fél éve indított az androidos készülékgyártók ellen. 2010 elején összesen húsz szabadalom megsértésével vádolták a Nexus One okostelefont is jegyző vállalatot, a keresetek az érintőképernyős felhasználói felület működését és a telefon hardverét is érintették. A pereskedés kezdetén az Apple nagyjából 15, míg a feltörekvő HTC 5 százalékos részesedéssel rendelkezett az okostelefonok piacán az IDC piackutató adatai szerint.





A tajvani cég válasza nem késett sokáig, és két hónap múlva megtámadta az Apple-t az amerikai importszabályozást végző Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságnál: a panasz öt olyan szabadalomra vonatkozott az iPod Touch, az iPhone és az iPad táblagépek kapcsán, amelyek az érintőképernyős tárcsázássa és az energiatakarékossági funkciókkal voltak kapcsolatban. Nem sokkal később a Google további kilenc szabadalmat adott át egyik legfőbb androidos partnerének, muníciót biztosítva a csatározásokhoz.

Egyelőre befejezték  A hosszú ideje tartó huzavona most ért véget, legalábbis az Apple és a HTC viszonylatában. A felek szombaton jelentették be, hogy a bíróságon kívül megállapodtak az összes vitás kérdésben, ráadásul tíz éves időtartamra vállalták jelenlegi és jövőbeli szabadalmaik licencelését egymás felé. A megegyezés részleteit egyik közlemény sem tartalmazza, de mindkét vállalat örömét fejezte ki, hogy a jogi manőverek helyett mostantól az innovációra fókuszálhat. (Ebben persze eddig sem tartotta vissza őket senki.)

A HTC Magyarországra is elhozta WP8-as készülékeit
Már az első ötből is kiesett a Nokia
Négy mobilból hármon Android fut, a Symbian a kihalás szélén

Az IDC a szállítások volumenét tekintve a nyár végén 5,8 százalékra tette a HTC okostelefon-piaci részesedését, míg az Apple-nek 16,7 százalékot jelzett. A HTC ugyanakkor kiábrándító pénzügyi teljesítménnyel zárta az idei harmadik negyedévet: bevétele lefeleződött, adózott eredménye pedig az ötödére csökkent az előző év megfelelő időszakához képest. Az Apple viszont újra erős negyedévet zárt, másfélszeresére növelve az iPhone-ból származó bevételeit, és az értékesített darabszám is felülmúlta az előzetes várakozásokat - más kérdés, hogy a gyártó ezzel kijátszotta az iPhone 5 kártyát, míg a HTC a Windows Phone 8-as modellek mellett új androidos készülékekkel jön ki az ünnepi bevásárlások időszakában.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.