Az elveszített iPhone 4 prototípus körüli hűhó miatt sokan intették a telefont bemutató Gizmodo szerkesztőit, hogy meglehet a szenzáció böjtje. Ez a hét már rendőrségi akcióval kezdődött...

A múlt héten hatalmas sajtóvisszhangot váltott ki az Apple egyik alkalmazottja által elveszített iPhone 4 prototípus, ami kalandos úton végül egy technológiai blog szerkesztőihez került. Már akkor megszólaltak olyan figyelmeztető hangok, amelyek szerint nem csak erkölcsi, de jogi szinten is kifogásolható volt, hogy a Gizmodo blog szerkesztői állítólag ötezer dollárért megvették a készüléket attól a fiatalembertől, aki egy pubban rátalált. Pénzt adni valakinek olyasmiért, ami nem is az övé - ennek minden bizonnyal lesz még következménye. Jason Chen, a Gizmodo "főnöke" azonban először egyáltalán nem foglalkozott ezzel a kérdéssel, mivel épp amiatt úszott a boldogságban, hogy a leleplező cikk miatt tízmilliónál is többen kattintottak a weboldalukra.

Minden, amit mond, felhasználható... | Tegnap végül valóban elkezdődött a "böjt", amikor házkutatási paranccsal rendelkező rendőrök jelentek meg Chen házánál, és lefoglalták a szerkesztő négy számítógépét és két szerverét. A Gizmodo ügyvédei nem győztek hangsúlyozni, hogy egyelőre csupán vizsgálatról van szó, ahol még gyanúsított sincs, a kaliforniai törvények értelmében pedig még a lefoglalt számítógépek és egyéb eszközök adatainak vizsgálatára sincs lehetősége a hatóságoknak.

Az ügyben eljáró ügyészség vezetője szerint még csak az üggyel kapcsolatos bizonyítékokat gyűjtik be, és végignézik a készülék útját a szerencsétlen Apple-fejlesztő zsebétől egészen a Gizmodo kamerájáig. Stephen Wagstaffe így fogalmazott: "Mindenkit kivizsgálunk, aki hozzáért a telefonhoz, vagy bármilyen módon dolga volt vele".

Az üggyel kapcsolatban most a Gizmodo jogászai és a kaliforniai ügyészség szakértői folytatnak jogi vitákat, ezek kimenetelétől függ, hogy Chen gépeiből bizonyíték, magából Chenből pedig gyanúsított válik-e a következő napokban.
 

Külföldi SaaS-piacon nyomulna az Alibaba

Nyílt terepen ütközik meg a globális felhős piacot uraló AWS–Microsoft–Google felállású trióval.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.