Még sosem adtak el ennyi okostelefont a világon, mint tavaly év végén. Az élesedő verseny következtében egyre olcsóbbak lesznek az okostelefonok, a vállalati felhasználás azonban biztonsági és menedzselési kérdéseket vet fel.

Az elmúlt hét híreit az Apple bejelentése uralta: a szerdán bejelentett új, táblagépként aposztrofált iPad-jéről már a Bitport is részletesen beszámolt, többek között arról is, hogy a szakértők már az eszköz vállalati felhasználásának lehetőségeit elemzik. Valószínűnek látszik, hogy csakúgy, mint az iPhone esetében, amennyiben az otthoni felhasználók körében sikeres lesz, akkor a munkahelyükre is magukkal fogják vinni és ott használni is akarják majd a táblagépet. A siker további feltétele, hogy az iPhone-ról adaptált programok mellett elegendő üzleti alkalmazás jelenjen meg iPad-re is: máris számos gyártó jelentette be, hogy új alkalmazásokkal jelenik meg, így például az OmniGroup öt új irodai szoftvert jelentet meg.

A Strategy Analytics hétfőn közzétett statisztikája szerint a tavalyi utolsó negyedévben az egy esztendővel korábbihoz képest 30 százalékkal, 53 millió darabra emelkedett az eladott okostelefonok száma, ami a valaha mért legnagyobb bővülés. Az Apple és a kanadai RIM BlackBerry okostelefonjainak sikerét más gyártók is megirigyelték, piaci hírek szerint a második és a harmadik számú mobilgyártó, a dél-koreai Samsung Electronics és az LG is erősíteni akar az eddigi gyenge smartphone-eladásain, miközben olyan új játékosok is megjelentek a piacon, mint a Huawei vagy a Dell.

Kérdéses a menedzselhetőség
Az élesedő verseny következtében várhatóan egyre olcsóbbak lesznek az okostelefonok, emiatt csak azok a szállítók maradhatnak az üzletben, amelyek integrált eszközöket és hozzájuk tartozó szolgáltatásokat tudnak nyújtani, hasonlóan az Apple-höz és a RIM-hez - hangsúlyozta a Reuters által megszólaltatott  Geoff Blaber, a CCS Insight elemzője.

A smartphone-ok terjedésével egyre többen szeretnék használni ezeket a munkájuk során is. A munkahelyi vezetéknélküli hálózatokra való kapcsolódás azonban biztonsági problémákat is felvet, emellett az eszközök központi menedzselését és az azonosítást is meg kell oldani. A CIO Update összeállítása szerint az elmúlt időszakban számos olyan vállalkozás indult el, amely ezekre a problémákra kínál megoldásokat.
 

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.