A Google hétfőn bemutatta az Android platform legújabb verziójára épült Nexus S okostelefonját. A legfontosabb újdonság az érintés nélküli kommunikációs technológia támogatása, így telefonunkat könnyedén használhatjuk fizetésre is.
A Google majdnem pontosan két esztendővel az első androidos telefon 2008 novemberi megjelenése után hétfőn mutatta be az Android platform legújabb 2.3-ás verzióját, a Gingerbread-et és az új Nexus S készüléket. Az elmúlt két év alatt az Android nyílt rendszere már 174 különböző telefon fejlesztését inspirálta. A platform elképesztő ütemben terjeszkedik: jelenleg  naponta több mint 200 ezer androidos készüléket aktiválnak világszerte.

A hálózatfüggetlen készülékeket december 10-től kezdik el árusítani az Egyesült Államokban, a Best Buy áruházakban szerződés nélkül 529 dollárért, míg T-Mobile-os előfizetéssel 199 dollárért árusítják a telefont.

Érintés nélküli fizetés Amint arról néhány hete már a Bitport is beszámolt, a gyorsaságot, kompatibilitást, stabilitást érintő fejlesztések mellett arcfelismeréssel kapcsolatos ráncfelvarrást és a kijelző felbontásával kapcsolatos finomításokat is elvégeztek a Google fejlesztői az Android legújabb verziójánál. A videós csevegés, valamint az VoIP/SIP alapú telefonhívások lehetősége is bekerült az alapfunkciók közé.

A legfontosabb újdonság a Near Field Communication (NFC) technológia támogatása: egy speciális chipről van szó, amely a telefonban kap helyet, és az operációs rendszer segítségével kis távolságokból, vezeték nélkül hajthatunk vele végre különböző tevékenységeket.

Az Android fejlesztői a Nexus S-ről (angolul)

Ilyen például a bankkártyás fizetés "mobilosítása", vagyis kártya-elfogadó szenzorok közelében a telefon segítségével is fizethetünk majd. Ugyanennyire fontosak lehetnek a geolokációs felhasználási módok, ezentúl nem csak a GPS modullal tájolhatjuk be magunkat, ha az adott helyen van valamilyen információs szolgáltatás, ami az új chippel kommunikál.

A lépés azért is fontos, mert  egy ideje már pletykálnak róla, hogy a következtő generációs iPhone is rendelkezik majd a beépített NFC-chippel és a szoftveres támogatással. Így viszont a Google jelentős időbeli lépéselőnybe kerülhet az Apple-lel szemben.

Jön az új Android, de késik a Chrome OS
Android-alapozó: tippek és első lépések az új telefonnal
Android: még idén jön a Mézeskalács

Adhat-e újabb lökést az androidos okostelefonok terjedésének a Google Nexus S megjelenése? Használná-e okostelefonját fizetésre? Várjuk hozzászólását!

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.