Az iOS 6 megjelenése óta az Apple számára a Google Maps-t leváltó saját térképszolgáltatás számít az egyik legkínosabb területnek. Az almás vállalat egyelőre furcsán reagált a torz műholdképek és a félrevezető információk miatti felháborodásra. A cikkben mutatunk is párat a legfurcsább bakik közül.
A nemrég bemutatott iPhone 5 forgalmazásának megkezdése előtt pár nappal indult el az iOS 6 is, ahol az operációs rendszerből véglegesen száműzték a Google Maps-t, hogy a helyére az Apple saját térképszolgáltatása kerüljön. A felvezetés természetesen nem mellőzte a vállalat szokásos nagyzását, "minden eddiginél nagyszerűbb felhasználói élményt" ígértek - ezzel persze valószínűleg az olyan funkciókra gondoltak, mint a háromdimenziós épületek virtuális körberepülése. Ehelyett valami igazán speciális élményben lehet része azoknak, akik elé a rosszul összeilletsztett műholdképek miatt Salvador Dalít idéző szürreális látvány tárul, vagy épp kétszáz évvel ezelőtti időkre jellemző "fehér foltokba" futnak bele egy város közepén.

Vár állott, most kőhalom A két fontos probléma egyike a légifelvételek megnézésekor kerül elő. A Gizmodo nemes egyszerűséggel az "apokaliptikus horrorshow" jelzőt használta, ugyanis a képeken hidak dőlnek össze, épületek dagadnak vagy nyúlnak méretük kétszeresére. A hiba oka az, hogy a légifelvételek összeillesztésére használt szoftver az egyes képek határainak összeegyeztetésekor rossz pontokat köt össze, és problémákat okoz a térbeli alakzatok leképezése is.

Ezért sikerült például a New York-i Williamsburg hidat szoftveresen lerombolni:



Amikor pedig a hibás illesztés összetalálkozik az objektumok magasságáért felelős, ámde kissé kezdetleges 3D-motorral, akkor születnek olyan megoldások, mint a Hoover-gát aljára lapított országút:



Az is rendben volna, hogy egy új térképszolgáltatásban még nem minden objektum szerepel három dimenzióban. A megoldás azonban ilyenkor kissé furcsa, az oldalról fényképezett épületet szimplán rádöntik a vízszintes felületre. Így lehetséges az is, hogy az Eiffel torony teljes hosszában rádőlt Párizsra:



Bízz bennem, tudom, merre vagy Legalább ekkora (ha nem még nagyobb) hibának számít a több ezernyi elrontott navigációs pont, valamint az útvonaltervező minden logikát nélkülöző működése. Igaz, a lépésről-lépésre navigációhoz az Apple a Tom Tom megoldását licencelte, ezt azonban sikerült pontatlan és megbízhatatlan módon beépíteni az alkalmazásba.

Az alábbi képen arra látunk példát, amikor valami nem ott van, ahol lennie kéne, a Washington emlékmű például "utcára került":



Az sem épp apró melléfogás, ha egy híd tőszomszédságában kötelező komphasználatra figyelmeztet az útvonaltervező:



Végül pedig egy sokatmondó összehasonlítás: így néz ki ugyanaz a hely az iOS 5 alatt futó Google Mapsben és az iOS 6 új térképén:



Az Apple köszöni Természetesen az iPhone 4 kiadása utáni "antenna-gate" és hasonló esetek miatt tudjuk, hogy az Apple sosem kér bocsánatot a klasszikusan vett értelemben. A vállalat szóvivője, Trudy Muller a következő nyilatkozatot adta az AllThingsD-nek:

"Ügyfeleink a világ minden tájáról frissítenek az iOS 6-ra, amelyben 200 új szolgáltatás található, többek között az Apple Maps, első térkép-megoldásunk. Nagyon izgatottak vagyunk az olyan új, innovatív funkciók miatt, mint a Flyover, a lépésről-lépésre navigáció vagy a Siri integráció. Úgy indítottuk el a szolgáltatást, hogy tudtuk, ez egy kiemelten fontos kezdeményezés, amelynek csak az elején járunk. Mivel a térképünk cloud megoldás, minél többen használják, annál jobbá válik. Épp ezért nagyra értékelünk minden visszajelzést, és keményen dolgozunk azon, hogy még jobbá tegyük a felhasználói élményt."

Magasabb, gyorsabb és villámlik: itt az iPhone 5
Az Apple száműzi a Google térképét az iOS alól
Kigyúrja magát a Google térképe


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.