Hivatalosan még be nem jelentett HTC okostelefonról szivárgott ki fotó és információ a webre: a windowsos Eternity egy valóságos óriás lesz.
Hiába keltek szárnyra már jó ideje olyan híresztelések, miszerint a Windows Phone 7 következő generációjának már lesznek olyan képviselői is, amik árban és felszereltségben a középkategóriát képviselik. A Nokia első Mango alapú okostelefonjáról kiszivárgott videó alapján erőgép készül Finnországban, most pedig a tajvani HTC berkeiből került elő egy izomkolosszus.


Mindörökké Mango A HTC szeret hihetetlenül nagyívű elnevezéseket kitalálni telefonjaihoz, a Desire és Incredible jelentéseinek megfejelésére most az örökkévalóság a vezényszó, mivel a webre kijutott információk alapján az új készülék a HTC Eternity névre hallgat. Ha mondjuk a négy-öt éve általános, pár hüvelykes kijelzővel szerelt telefonokhoz viszonyítjuk az óriást, valóban megérdemli a nevét, hiszen míg a mai kijelzőméretek átlaga is 3-4 hüvelyk, az Eternity 4,7 hüvelykes SLCD-vel alázza a mezőnyt.

A 130,6 x 70,6 x 9,9 milliméteres monstrum a források szerint 170 grammot nyom, a belsejében pedig 1,5 gigahertzes Qualcomm processzor ketyeg, igaz, még az egymagos fajtából. A hatalmas kijelző 480x800 képpontos felbontással bír, mögötte 1 gigabájt RAM és 16 gigabájtnyi Flash-tárhely áll rendelkezésre. A készülék hátoldali kamerája 8 megapixeles, melyhez dupla LED-vaku tartozik, de az előlapon is találunk egy 1,3 megapixeles kamerácskát.

Természetesen kommunikáció terén minden jóval ellátták az Eternityt, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 2.1 és GPS is került a hatalmas testbe. Az operációs rendszer pedig a Windows Phone 7 legfrissebb változata, a fejlesztők által már letölthető Mango lesz, ezért a készülék minden bizonnyal a Microsoft rendszerének őszi debütálásakor kerül forgalomba.

Elindult a fejlesztőkhöz a Windows Phone 7 Mango
Kiszivárgott videón az első windowsos Nokia okostelefon
Windows helyett MeeGo: itt a Nokia N9

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.