Lezajlott a barcelonai Mobile World Congress, és a WebTrends összegereblyézte, milyen telefonokról, tabletekről, gyártókról twitteltek, facebookoztak, blogoltak a legtöbbet az érdeklődők és véleményalkotók. Egy csinos infografikával illusztráljuk is, mik a legforróbb mobilos témák a közönség szerint.
Nézzük először a gyártókat: a dobogón a Samsung, a Google és a HTC áll, utánuk megkapaszkodott a BlackBerry telefonokért és a PlayPad tabletért felelős RIM, végül ötödikként a Nokia végzett - nemsokára azt is látjuk, miért.

A kedvenc táblák A legnagyobb érdeklődésre számot tartó táblagépek között az LG Optimus Tab végzett at első helyen, a Samsung Galaxy után azonban érdekes módon továbbra is az iPad áll: az Apple természetesen nem villogtatta sztártabletjét a kiállításon, a kommentek és bejegyzések nagy része azonban mégis az iPadhez (vagy a már gyártás alatt lévő iPad 2-höz) hasonlítgatta a bejelentett tableteket. A táblagépek operációs rendszerei között egyértelműen az Android vitte el a pálmát, a második itt is az iOS, valószínűleg ugyancsak a hasonlítgatásnak köszönhetően.

A Windows 7 érdekes módon megszerezte a harmadik helyet, minden bizonnyal azért, mert sokan emlegették: ez bizony még nem tabletre kihegyezett megoldás. Még furcsább, hogy tabletekkel kapcsolatban is felbukkant a Symbian neve, ám a Palm (pontosabban a frissen leleplezett webOS) szinte szóba se került.

Okos favoritok A telefonokkal kapcsolatban egyértelműen a Samsung Galaxy sorozat kapta a legtöbb kommentet, rögtön utána a játékosok következtek megannyi pozitív és negatív véleményükkel a hordozható kontrollert és okostelefont ötvöző Sony Ericsson Xperia Play-jel kapcsolatban. Az iPhone itt is harmadik, ismét az összehasonlító elemzéseknek köszönhetően, majd pedig az LG Optimusok következtek. Tíz százalék alatt képviselteti magát a HTC új sorozataival és a jól bevált Desire családdal, sorban egymás után, majd még egy Xperia (a csodás formatervezésű arc), az Acer Iconia Smart, és a "budget" kategóriában induló Huawei Ideos X3 következik.

Érdemes egy gyors következtetést levonni: a grafika tetején láthatjuk, hogy a Nokia az öt legjobban kitárgyalt név között van, a telefonok között viszont szó sem esik a gyártó modelljeiről. Nem csoda, hiszen a legtöbb említés a finn vállalat és a Microsoft összeborulásának, a Windows Phone 7-re váltásnak (és a kissé furcsán kiderülő pénzügyi háttérnek) volt köszönhető.

A mobilpiac pedig láthatóan egyre inkább kétpólusú lett, hiszen az elemzésbe bevont csiripek, kommentek és blogbejegyzések 52,3 százaléka szólt az okostelefonokról, a maradék 47,7 százalék a tableteknek jutott.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.