2012-ben az idei eredményhez képest ötször több tablet talál majd gazdára – derült ki az eMarketer kutatásából. Ugyan az iPad elsősége a közeljövőben nincs veszélyben, de a riválisok folyamatosan faragnak majd kezdeti hátrányukból az elkövetkező két év során.

Kétségtelenül az Apple táblagépének, az iPad-nek köszönhető, hogy a már korábban is létező, de csak marginális szerepet kapó táblagépek piaca rakétasebességű növekedésre kapcsolt. A hatalmasra duzzadó kereslet első körben természetesen az almás cég kasszáját gyarapította, de a gyorsan vagy kevésbé gyorsan kapcsoló konkurenciának is lesz lehetősége a bevételnövelésre az elkövetkező években.



Elképesztő növekedés Az eMarketer friss felmérése szerint idén 15,7 millió táblagépet adnak el, amelynek 85 százalékát az iPad teszi ki. Ehhez képest jövőre óriási növekedést prognosztizál a kutatás, ám a közel 180 százalékos bővülésben már nagy szerep jut a folyamatosan érkező egyéb tableteknek is, hiszen az Apple termékétől már „csak” 155 százalékos növekedést várnak. Ez utóbbi is elképesztő szám, de ha így fognak alakulni a tényleges eladások is, akkor jövőre a piaci részesedés lecsökken 78 százalékra.

Kétéves távlatban pedig némi lassulást várnak a kutatók. Ám a 87 százalékos 2012-es éves expanzió is olyan magas érték, melyet valószínűleg bármelyik egyéb informatikai részpiac megirigyelne. A 81,3 jósolt teljes eladásból az Apple várhatóan 56,1 millióval veszi ki a részét, azaz két év múlva is toronymagasan áll majd az iPad az első helyen, de a részesedése 69 százalékra olvad.

Viszik, mint a cukrot a Samsung táblagépét
Új infók szivárogtak ki az iPad 2-ről

Nem csak egy maradhat A táblagépes piac tehát az előrejelzések tükrében várhatóan folyamatosan veszít jelenlegi monopolisztikus felállásából, ám az Apple akkora előnyre tett szert idén, hogy azt csak lassan és apránként lehet kemény munkával ledolgozniuk a konkurens szállítóknak.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.