Az üzleti infrastruktúrák és a mobil hálózatok képtelenek lépést tartani az adatforgalom növekedésével, a munkahelyi felhasználók pedig egyre elégedetlenebbek – derül ki egy globális felmérésből.
2011 elején még a vállalati munkatársak 87 százaléka meg volt elégedve a mobiltelefon-hálózatok teljesítményével, ám az idén már csak 62 százalékuk szerint lehet problémamentesen dolgozni rajtuk. A 25 százalékpontos csökkenés oka, hogy az infrastruktúra fejlődése nem tart lépést az adatfogyasztás növekedésének ütemével – derül ki az iPass friss felméréséből. A cég világszerte körülbelül 700 ezer hotspotot üzemeltet különféle ügyfeleinél, és a 2012 első negyedévére vonatkozó Mobile Workforce Report jelentést összesen 1800 "mobil alkalmazott", köztük 600-nál is több európai munkavállaló véleményére alapozta.

Nem jut mindenkinek  A válaszadók a vezeték nélküli hálózatok gyorsaságát már tavaly sem tartották sokra, ám a 46 százalékos elégedettség egyetlen év alatt 34 százalékosra olvadt. Az adatforgalmi lefedettséget a dolgozók 57 százaléka helyett 50, a hangminőséget 77 helyett 62, míg a hangforgalom lefedettségét 73 helyett 67 százalék tartja elfogadhatónak, ami ugyancsak arra utal, hogy a mobilszolgáltatók és a vezeték nélküli üzleti infrastruktúra egyre kevésébé képes kiszolgálni az igényeket. Utóbbiakat jól jellemzi, hogy a CTIA adatai szerint 2010 és 2011 júniusa között a globális adatforgalom 111 százalékkal nőtt a vezeték nélküli hálózatokon.


Az iPass felmérése szerint a mobil dolgozók ilyen valószínűséggel számítanak értékelhető  wi-fi kapcsolatra a különböző helyszíneken.
A saját munkahelyük csak harmadik a sorban...


A mobilhálózatok megítélését tovább rontja, hogy a szolgáltatók gyakran limitálják az adatforgalom mértékét, vagy növekvő díjazásukba építik be a fejlesztési költségeket. Ügyfeleik körében viszont egyre komplexebb, fejlettebb eszközök és felhasználási módok jelennek meg, az embert pedig érthetően frusztrálja, ha a megszokott, gyors kapcsolat helyett hirtelen a 3G lesz a rendelkezésre álló sebesség csúcsa. A hatást a mobil eszközök árának alakulása is erősíti, hiszen egyre többen engedhetik meg maguknak, hogy több készüléket tartsanak, vagy kísérletezzenek, hogy megtalálják az ideális mobil megoldásokat.

Mobil darwinizmus  A felmérés szerint az üzleti felhasználók munkaidejük 61 százalékában érnek el valamilyen wi-fi kapcsolatot, amit ki is használnak, és napi 2 órán át lógnak rajtuk. A trendek azonban ezen a területen sem mutatnak a legjobb irányba: a Gartner piackutató előrejelzése szerint 2015-re a jelenleg telepített vezeték nélküli vállalati hálózatok 80 százaléka elavul, elsősorban azért, mert az alkalmazott technológiák nem biztosítják a skálázhatóságot. Mindez azt jelenti, hogy a sokan a közeljövőben is folyamatosan romló szolgáltatási szintről számolhatnak majd be, miközben adatfogyasztásuk tovább növekszik.

Wifi hálózatokra terelik a mobilforgalmat az adatrobbanás miatt
Nagy szám! Lassan befellegzik az SMS-aranybányának

Az iPass anyaga "mobil darwinizmusnak" nevezi a jelenséget, mivel a céges mobilitásban sem a legerősebb vagy legintelligensebb "fajok" lesznek sikeresek, hanem azok, amelyek a leginkább fogékonyak a körülmények változására. A tanulmány készítői ezzel kapcsolatban hasznos ajánlásokat fogalmaznak meg a vállalati IT számára, amelyek szerint a megfelelő helyen és időben biztosítható, gazdaságos hálózati megoldások keresése mellett már mindenképpen érdemes fejlett menedzsment-eszközökbe is beruházni, vagy a szolgáltatókkal való együttműködésre építve kialakítani egy vállalati wi-fi startégiát.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.