Az Apple és a Microsoft fémjelezte konzorcium 4,5 milliárd dollárért szerezte meg a csődeljárás alá vont Nortel 6 ezer szabadalmát, túllicitálva a Google ajánlatát.
A 2009 januárja óta csődeljárás alatt álló Nortel vezeték nélküli és vállalati hálózati megoldásokkal foglalkozó üzletágra már korábban lecsapott az Ericsson és az Avaya, rendre 1-1 milliárd dollár körüli áron. A telekommunikációs vállalat hasonlóan értékes portékája volt az a több mint 6 ezer tételből álló szabadalmi portfólió, amelyet most a 4,5 milliárd dollárért vásárolt meg egy hat cégből álló konzorcium, amelynek soraiban ott találjuk az Apple-t és a Microsoftot is.

A csomagban többek között a negyedik generációs mobilhálózatokkal kapcsolatos szabadalmak is akadnak, mint amilyen például a Long Term Evolution (LTE) vagy a Service Architecture Evolution (SAE). A kereskedelmi 4G-szolgáltatások a következő években nagy számban indulnak majd el világszerte, így valószínű, hogy a vásárlók a következő évek telkópiacát meghatározó kulcstechnológiákat kaparintottak meg.

Egységfront az Android ellen A szabadalmak az Apple-n és a Microsofton kívül a Research In Motionhöz, az EMC-hez, az Ericssonhoz és a Sonyhoz kerültek, ami a lehető legrosszabb hír a Google számára. A vállalat még hónapokkal ezelőtt 900 millió dolláros ajánlatot tett a Nortel 1-1,5 milliárdra értékelt portfóliójára, amit kezdetben a Nokia és az Intel is kinézett magának, de a versenytársak közös úthengerével szemben nem sok esélye volt. A vállalat óvatos viccet csinált esélytelenségéből: egyik ajánlata 3,14159 milliárd dollárról szólt, ami a pi közelítő értéke, de a licitálás során 1,902160540 milliárdot (ikerprím-konstans) és 2,614972128 milliárdot (Meissel-Mertens-állandó) is bedobott.

Okostelefonos appok: ezt kínálják a hazai szolgáltatók
Épülnek a Windows App Store-ok

Bár a Google gyakran támadja a jelenlegi szabadalmi rendszert, saját bevallása szerint is nagy szüksége lett volna licencportfólójának megerősítésére, hogy sikeresebben védekezhessen a mobiliparban az utóbbi időben elharapózó jogi ütésváltások során. Az Apple például jelenleg is keresztbe-kasul perli a HTC-t és a Samsungot, az androidos tábor legfontosabb gyártóit, és a Nortel szabadalmainak segítségével még több eszköze lesz a konkurens mobil operációs rendszer ellehetetlenítésére.

A jogi csatározások ugyanis eddig sem a gyártók, hanem az Android rendszer ellen irányulak, hogy lelassítsák annak terjedését. Ha a Nortel valóban olyan szellemi tulajdonnal rendelkezett, amely megkerülhetetlen lesz a következő generációs adatátviteli technológiák szempontjából, akkor az androidos telefonok árába újabb licencdíjak épülnek majd be, tovább erodálva a Google rendszerének legfontosabb terméktulajdonságát, az olcsóságot.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.