Bemutatta a 41 megapixeles kamerával és tengernyi fotós szoftverrel felszerelt készülékét a Nokia.
PureView+Lumia= 1020. Ezt az egyszerű egyenletet vezette le tegnap a Nokia New Yorkban, amikor lerántotta a leplet a legújabb, elsősorban a fotózásra fókuszáló okostelefonjáról. A Lumia 1020 híre már hónapok óta kering a neten, sokáig tartotta magát az a pletyka, hogy az „EOS” rövidítés kerül a terméknévbe, de végül nem így történt, a finnek maradtak a számoknál, viszont a különleges készülékkel egy új sorozatot indítottak el.

Kamerában tér el - nagyon  Ha rosszmájúak akarunk lenni, akkor azt mondhatnánk, hogy a termék összetevői nem különösebben egyediek, hiszen azok már hosszú hónapok óta piacon vannak, csak éppen más formában. A PureView kamera a Nokia utolsó, Symbian operációs rendszert használó mobiljában mutatkozott be tavaly februárban (808 PureView), a 1020 ezen felül a Lumia 920-ra, illetve annak vékonyabb kiadására, a 925-re épül, minden különösebb változtatás nélkül. Mégis: ezt a kombinációt az összes, mobilfotózásért rajongó felhasználó epekedve várta, hiszen a PureView néven emlegetett hardveres és szoftveres csomag olyan képminőséget és plusz funkciókat nyújt, amitől a rivális gyártók mobiljai egyelőre messze vannak.

A Nokia 1020 és annak színvariációi
(a kép nagyítható)

A Nokia 1020 tehát szemből nézve nagyjából ugyanazt a képet adja, mint bármelyik Lumia készülék. A 920-hoz képest annyi változott, hogy 1 GB helyett 2 GB RAM került a telefonba, a kijelző immáron egy 4,5 colos, 1280 × 768 képpont felbontású AMOLED panel, (a 920-ban ez IPS LCD volt), javítottak a mikrofon minőségén, de ennél is fontosabb változás, hogy a hátlapon található méretes kamera ellenére a 1020 sokkal könnyebb (158 gramm kontra 185 gramm) és vékonyabb is az elődhöz képest.

Viszont ugyanaz a dupla magos, 1,5 GHz-es órajelű Snapdragon processzor dolgozik benne, a fotókat tárolásához pedig egy 32 GB-os háttértár áll rendelkezésre, amivel érdemes okosan gazdálkodni, hiszen memóriakártyával nem bővíthető. Számottevő különbség (hiány) még az, hogy a 1020 esetében alapesetben le kell mondanunk a vezeték nélküli töltésről, az csak egy plusz hátlap alkalmazásával érhető el. A készülék részletes specikifikációi ezen a linken olvashatók.
 

A lényeg az a kör alakú dudor és a szoftveres környzet
(a kép nagyítható)

Fotósok álma  Az igaz nagy attrakció a 41 megapixeles képeket készítő PureView kamera, ami egy méretes dudort képez a telefon polikarbonát hátlapján. Ebbe nagyjából mindent belepakolt a Nokia, amit most a mobilos fotózásról tud és a technológiai háttér, no, meg az ár megenged. A fotókat egy 6 lencsetagból álló, optikai képstabilizátorral ellátott Zeiss optika készíti, amihez rossz fényviszonyok között egy Xenon vaku szolgáltatja a megvilágítást. A nagy felbontású képek rögzítésével egyidejűleg a PureView kamera 5 megapixelben is megörökíti a témát annak érdekében, hogy a felvételek azonnal megoszthatók legyenek a közösségi felületeken. 

A markolat hátlapként tehető fel a mobilra
(a kép nagyítható)

A Nokia arra is figyelt, hogy legalább olyan részletesen lehessen babrálni a beállításokkal, mintha egy normál fényképezőgépről lenne szó. A Pro Camera nevű alkalmazás rengeteg lehetőséget tartogat, így aki szeret elmerülni a fehéregyensúly, a fényérzékenység, a rekesz, a vaku részletes beállításaiban, annak ez maga lesz a mennyország. A Nokia külön hangsúlyt fektetett arra is, hogy rögtön fotózás után szerkeszthetők (kivágás, forgatás, effektezés) legyenek a felvételek. Itt profitálhatunk a 41 megapixelből, hiszen a rögzített képnek azt a részletét nagyíthatjuk ki és készíthetünk belőle egy új fotót, amelyből csak szeretnénk. 

Egy Lumia 1020-al készített fotó 
(a teljes mérethez kattintson)

A kijelzőn fényképezés közben több információ segíti a folyamatot, ami a jelenlévő újságírók első tapasztalata szerint gyorsan zajlik, a végeredmény pedig egyértelműen veri a teljes mezőnyt. Ezen a linken egy sor, Lumia 1020–sal készített fotó tekinthető meg, de a cikkben elhelyezett fotót is érdemes teljes méretben megtekinteni. A vezeték nélküli töltést lehetővé tevő kiegészítőről már szó volt, ezen kívül a Nokia egy szintén hátlapként csatlakoztatható markolatot is ajánl a telefonhoz, ami jobb fogást, plusz akkumulátort biztosít, illetve egy külön exponáló gombot, ami olyan érzetet ad, mintha egy komoly fényképezőgéppel fotóznánk. 

Csúcskamerás mobillal készül a Nokia 
Óriáskijelzővel és szuperkamerával erősít a Nokia idén
Nokia Lumia 620 teszt: olcsósított Windows Phone 8 

A Nokia 1020 a korábbiaknak megfelelően exkluzívan, az AT&T (USA) szolgáltatónál kezd 299 dolláros áron, ami egy két éves szerződés aláírása mellett érvényes. Az előrendeléseket július 16-tól veszi fel az operátor, maga az értékesítés pedig július 26-án kezdődik meg. A többi országban (ami Kínát és bizonyos európai piacokat jelenti) még ebben a negyedévben megkezdődik a mobil árusítása, amely részleteiről egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy lesz egy Telefónica exkluzív megjelenés is, azaz a független, régiónkra vonatkozó árról nem árult el részleteket a Nokia.

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.