A Samsung Galaxy S4 után a HTC csúcskészüléke is megvásárolható tiszta Androiddal.
A Google nem lőtt el minden puskaport a múltkori I/O rendezvényen, hiszen a most zajló D11 konferencián újabb fontos bejelentést tettek. Miközben mindenki egy új Nexus mobilra várt, meglepő módon ehelyett a Samsung csúcskészülékéről, a Galaxy S4-ről derült ki, hogy lesz Vanilla Androidot futtató verziója, és most ugyanez a helyzet a HTC One-al is.

Nexus élmény HTC bőrben  Sundar Pichai, a Google Androidért felelős vezetője bejelentette, hogy érkezik a HTC One új verziója, ami nem a tajvaniak saját kezelőfelületét (Sense), hanem, a Nexus készülékeknél megszokott, gyári Android rendszert futtatja. A HTC One „Nexus felhasználói élményt” nyújtó kiadása június 26-tól lesz kapható a Google Play Store-ban, de első körben csak az Egyesült Államok vásárlói juthatnak hozzá. A 600 dollárba (átszámítva kb. 136 ezer forint) kerülő készülék kártyafüggetlen lesz, működni fog az amerikai AT&T és T-Mobile hálózatán egyaránt, és támogatja az LTE-t.
 


HTC One Nexus verzió: egy új stratégia kezdete? (a kép nagyítható)

A The Verge első beszámolója szerint a HTC saját extra funkciói ugyanúgy működnek, mint az eredeti modell esetében. A Beats Audio javítja a hangminőséget, csak lejátszás közben nem jelenik meg az ikon az értesítési sávban. Az Ultra Pixel kamera is változatlanul biztosítja a külön lehetőségeket, csak éppen ezt az Android alap kamera szoftverében teszi. Sokan arra számítottak, hogy a formabontó módon alulra, középre került HTC logó helyére végre visszakerül a Home gomb, de ez nem történt meg, ugyanaz a kiosztás, és az azokhoz kapcsolódó funkciók is változatlanok.

Lesz még?  A 4.2.2-es Androiddal készülő HTC One így már a második olyan mobil, ami a Nexus élményt adja és így elsőként fogja megkapni a rendszerfrissítéseket. A tendencia miatt joggal számíthatunk arra, hogy a külön legyártatott Nexus készülékeknek vége, de Sundar Pichai ezt cáfolta. Sőt, kifejezetten úgy nyilatkozott, hogy a Google nem végzett a Nexus termékekkel, feltétlenül folytatni fogják a terméksorozatot, de arra még csak utalást sem tett, hogy pontosan mikor. A korábbi gyakorlat szerint az aktuális Nexus-t az I/O konferencián kellett volna bemutatniuk, de ez nem történt meg. Egy éve nem adtak ki ilyen készüléket, vagyis a Samsung által gyártott Nexus 10, az Asus Nexus 7-e, illetve az LG-től származó Nexus 4 óta nincs folytatás.

HTC One teszt: csúcshatás 
Eddig jól teljesít a HTC One
LG: nem lesz több Nexus, jöjjenek a táblagépek
Google Nexus 4 teszt: a csillogó negyedik 


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.