Bár számos ingyenes és fizetős okostelefonos alkalmazás létezik a névjegykártyák adatainak digitalizálására, a CardMunch úgy kínál hibamentes átvezetést, hogy egy ősi módszerhez nyúl vissza.

Az elektronikus névjegyek ugyan kezdenek egyre inkább elterjedni, de a hagyományos kártyacsere sem szorult ki az üzleti gyakorlatból. Így az okostelefon-tulajdonosok számára sok időt és fáradságot spórolhatnak meg azok az alkalmazások, amelyekkel digitalizálni lehet a frissen szerzett kontakt információit.


Ezen applikációk sajátossága, hogy jellemzően az optikai karakterfelismerés (OCR) technikát használják. Ám a kép minősége és számtalan egyéb ok miatt ez nemigen képes tökéletesen átvinni az adatokat. Egy telefonszám vagy e-mail cím esetében pedig meglehetősen problémás, ha akár csak egy karakter hibásan lett rögzítve.

Tévedés kizárva A CardMunch elnevezésű, egyelőre iPhone-ra fejlesztett, de később BlackBerryre is tervezett alkalmazás azonban százszázalékos eredményt ígér. Ezt azzal érik el, hogy a beszkennelt kártya képét interneten keresztül elküldik több személynek is, akik hagyományos módon, gépeléssel digitalizálják az információkat. Mivel nem egyvalaki csinálja ezt, így az emberi tévedés esélye is szinte nullára redukálható.

A sajátságosan régimódi megoldás mellett azért haladó szemléletű megoldások is kerültek a hétvégén debütált 2.0-s verzióba. Például a kapott adatok alapján egy gombnyomásra kikereshetjük a névjegy tulajdonosát a LinkedIn adatbázisából, és rögvest össze is köthetjük magunkat vele.

Okostelefon-tippek: merre megyünk ma?
Tévhit, hogy az alkalmazások miatt veszik az okostelefonokat

Húsz próbát megér Az applikáció második generációja ingyenesen letölthető és 20 darab kártyát szintén térítés nélkül tudunk digitalizálni vele. További használat esetén fel kell tölteni egyenlegünket, ami után darabonként 25 centért, azaz hozzávetőlegesen 50 forintért rögzíthetünk újabb névjegyeket.

Különleges célpontot talált az orosz álhírgyár

A Stalker 2-ről azt igyekeznek elterjeszteni a neten, hogy a lövöldözős játék felhasználóinak adatai az ukrán hadseregnél landolnak.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.