Bár az Apple képtelen eleget gyártani az iPad-ből és a Samsungnál sincs ok panaszra, azért mások példája jól mutatja, attól, hogy még valaki tabletet gyárt nem lesz egyből megoldva a menedzserek év végi bónusza.

A Blackberry okostelefonokkal sokáig kimagaslóan szereplő Research In Motion (RIM) láthatóan ütemet tévesztett az utóbbi egy-két évben. Sok elemző szerint téves ésvagy elkésett lépésekkel próbálkoztak az elmúlt időszakban, aminek most láthatóan komoly következményei vannak.

Amikor a sok is kevés Az iPad által felvirágoztatott táblagépes piacra egyrészt későn, csak idén tavasszal, jó egyéves késéssel léptek be. Ennél is sokkal nagyobb gond, hogy a PlayBook közel sem lett olyan sikeres, mint amire a gyártó számított. Az első hat hét során körülbelül félmillió termék talált gazdára, ami első látásra nem is tűnik rossz eredménynek, ám több szempontból sincs ok az örömre a kanadai cégnél.



A PlayBook és az iPad: kisebbségi komplexus

Egyrészt Észak-Amerika területén kifejezetten erős pozíciót sikerült kiépítenie a gyártónak, ami nyilvánvalóan segítette a kezdeti eladásokat, másrészt nagyon intenzív marketingkampány támogatta a nyitányt. Ennek fényében már nem olyan jó előjel mindez a világszintű értékesítés megkezdése előtt. (Összehasonlításképpen: az első generációs iPad-ből két hónap alatt több mint kétmilliót adtak el, míg az iPad 2 csak a megjelenését követő két hétben 2,5 millió példányban kelt el.)

A helyzetet az sem javítja, hogy több ezer gépet vissza kellett hívni szoftveres problémák miatt. Részben a táblagép körül gyülekező viharfelhők is hozzájárulhattak ahhoz, hogy néhány héttel ezelőtt a RIM kénytelen volt lefelé módosítani pénzügyi kilátásait, bár ebben nyilván nagyobb szerepet játszottak a BlackBerry okostelefonok utóbbi időben tapasztalható zuhanó eladási adatai.

A fele sem igaz Nem kisebb a probléma az Acer háza táján sem. A vezetőjétől nemrégiben megváló tajvani gyártónál alaposan visszavettek az éves táblagép-értékesítési célszámból. Míg korábban 5-7 millió készülék eladását vizionálták egy év alatt, most ezt a számot 2,5-3 millióra mérsékelték. A körülbelül 60 százalékos visszakozás azt jelenti, hogy valamit nagyon elszámoltak annak idején az Acernél. Ezt egyébként a részvénypiac is visszaigazolta, hiszen március óta 30 százalékkal estek a cég papírjai.

Senki sem szereti a PlayBook tabletet
Minden rekordot megdöntött az iPad 2

A fentiekből jól látszik, hogy hiába nagy a lelkesedés mind a konzumer, mind a vállalati szektorban a táblagépekkel kapcsolatban, ezt a felfokozott hangulatot csak azok a gyártók tudják meglovagolni, ahol a marketinglózungok kitalálása mellett a termékfejlesztésre is megfelelő erőforrást szántak.

 

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.