A Google gyorsan növekszik, az Apple pedig stabilan őrzi vezető pozícióját a tabletpiacon. A RIM nagy lármával beharangozott PlayBook táblagépét viszont még a nem létező ellenfél is elveri.
A legutóbbi negyedévben már több mint 15 millió táblagépet értékesítettek világszerte. A Google operációs rendszre mögé több nagy gyártó is odaállt, így nem csoda, hogy az Android egy év alatt a semmiből szerzett 30 százalékos piaci részesedést. Az Apple ugyancsak elégedett lehet, hiszen a versenytársak megjelenését követően is a piac több mint 60 százalékát uralja.

A Research In Motion ezzel szemben csak annyit mutathat fel, hogy saját termékei, a QNX szoftverrel felszerelt PlayBook tabletek még a Windows alapú táblagépeknél is gyengébben fogytak. A dolog érdekessége, hogy a Microsoft a mai napig adós a kifejezetten tabletekre tervezett Windows-változat kiadásával, így a RIM annál kevésbé lehet büszke a PlayBook és saját rendszerének negyedik helyére.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.