Bármennyire is terjedőben vannak az androidos táblagépek, a felhasználók internetezési szokásai alapján még mindig az Apple modelljeit szeretik dédelgetni a legtöbben.
Tény, hogy az iPad volt az a tablet, amely a már azelőtt is létező technológiának egy új lökést adott, és képes volt az addigi sikertelen kísérletek után divatos közönségkedvenccé változtatni a táblagépeket. Azóta azonban megállíthatatlanul áradnak a konkurens modellek, amelyek néha akár gazdagabb funkcionalitással, több "szabadsággal" kelletik magukat. A felmérések szerint azonban ez egyelőre kevés a trónfosztáshoz.

Alig apad az iPad A comScore az alapján elemezte a táblagépek terjedését, hogy milyen típusú mobil eszközökről interneteznek legtöbbet a felhasználók. Ez alapján egyelőre nem kell félnie az iPadeknek, a versenytársak lemaradása jelentős. A mobil eszközökről netezőknek már 30,4 százaléka táblagépet használ, ez az arány ráadásul csaknem 10 százalékot nőtt három hónap alatt. A növekedést azonban jól láthatóan az iPad-tulajdonosok generálták, az egyéb modellekről a webes forgalom alig 4,5 százaléka származik.

A szakértők szerint az iPad hihetetlenül erős marketingstratégiája mellett a versenytársak ellen szól az is, hogy az Android mellett több olyan modell is feltűnt a piacon, amely nem aratott osztatlan sikert. A HP TouchPad látványosan befuccsolt, a RIM PlayBookja pedig szintén nagyon gyenge eladásokat produkál. Bár a felhasználók az Android operációs rendszert kifejezetten szeretik, a telefonos sikerek a táblagépek szegmensében egyelőre váratnak magukra.

A trónkövetelők kétféle fegyverrel próbálkozhatnak. Az egyik a TouchPad fiaskója és a szuperolcsó Amazon Kindle Fire megjelenése után beinduló árháború, amelynek során a gyártók egy része már elkezdte zsebbarátabbra faragni a tabletek árcimkéjét. A másik út a specializált készülékek megjelenése: az Amazon táblagépe a korlátozások és kapcsolt szolgáltatások miatt a nagyközönség kedvence lehet, míg mások vállalati tabletekben gondolkoznak, ilyen a Cisco Cius vagy a Lenovo ThinkPad Tablet.
A PlayBook is a befuccsolt TouchPad sorsára juthat
Céges droid: ThinkPad tablet teszt
A HTC is beszáll a tabletes árháborúba

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.