Az Ice Cream Sandwich csak az androidos készülékek tizedére jutott el a megjelenése óta eltelt nyolc hónapban, pedig már a legújabb verzió, a Jelly Bean is heteken belül megérkezik.
Hirdetés
 
A Google androidos fejlesztői oldalán most július eleji statisztikákat tettek közzé a mobil operációs rendszerrel kapcsolatban, amelyekből kiderül, milyen arányban működnek a különféle verziók a Google Play-re bejelentkezett készülékeken, illetve milyen az eszközök kijelzőjének mérete és felbontása. Ennek alapján továbbra is messze a Gingerbread (2.3.x) a legelterjedtebb Android-verzió, míg a tavaly októberben kiadott Ice Cream Sandwich (4.0.x) alig tornázta fel magát 10 százalék fölé. A képet tovább árnyalja majd, hogy nemsokára megérkezik az új Jelly Bean (4.1.x) is, bár a felhasználók többsége ebből ugyanannyit fog észrevenni, mint a kilencedik hónapja elérhetetlen ICS-ből.

Választékból káosz  A fejlesztők életét a változatos képernyőméretek és -felbontások sem könnyítik meg, hogy csak az okostelefonok és táblagépek egyik jellegzetes tulajdonságát említsük. Persze a hardverek más tekintetben is igen változatosak: az Open Signal Maps például 4 ezer féle androidos készüléket számolt össze májusi tanulmányában, és minden arra utal, hogy a platform a közeljövőben még tovább fragmentálódik. Igaz, hogy az Android éppen ennek köszönhetően vált a világ vezető mobil operációs rendszerévé, azonban a probléma egyre kezelhetetlenebbé válik. Nem véletlen, hogy maga a Google is lépéseket tett az egységesítés érdekében, ám a megoldás nem holnapra várható.


 

Farkasszerű robotlovat mutatott be a Kawasaki

Bár a gép fizikailag is létezik, a tereplovaglós képességeiről szóló videó egyelőre csak a 3D grafikusok munkáját dicséri.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.