Az első három hónapban naponta kétszázezer darabot adtak el a Samsung csúcstelefonjából, ennél sokkal többet az ünnepek előtt érkező iPhone 5-től sem várnak.
A Samsung szerdán jelentette be, hogy száz nappal bemutatkozása után már több mint húszmillió példányt szállított vezető androidos okostelefonjából, a Galaxy S III-ból. A készülék először május végén került a boltokba, és júniusra már minden jelentős piacon forgalomban volt. Az új eszközre már megjelenése előtt kilencmillió előrendelés érkezett a különböző operátorokon keresztül, július végére pedig a világ közel százötven országában háromszáz mobilszolgáltató kínálatában vált elérhetővé.



A telefon fontos szereplője volt az Apple által indított, egymilliárd dolláros szabadalmi pernek, de abban is segített a Samsungnak, hogy 2012 második negyedévét rekordnak számító üzemi eredménnyel zárja. A Galaxy S III-ból napi kétszázezer darabot adnak el világszerte, ami hozzájárult ahhoz, hogy a dél-koreai vállalat a szóban forgó pénzügyi időszakban már majdnem kettő az egyhez arányban felülmúlta az Apple-t a leszállított okostelefonok volumenét tekintve.

Samsung Galaxy S III kontra HTC One X: ki a király?
Tábla és ceruza: Samsung Galaxy Note 10.1 teszt

A Samsung csúcskészülékének teljesítményét csak az új iPhone 5 homályosíthatja majd el, amelyet minden bizonnyal szeptember 21-én kezdenek árulni. A Piper Jaffray elemzője már a megjelenése utáni első héten minimum 6 millió példány talál majd gazdára. A Wall Street várakozásai szerint az Apple 22-23 millió iPhone 5-öt értékesíthet a karácsony előtti időszakban, amit csak a készletek kimerülése az ellátási lánc problémái miatt nem lesz képes feljebb tornázni.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.