Infokommunikációs fejlettség tekintetében Dél-Korea vezeti a ranglistát, világszinten évente 40 százalékkal bővül az mobilinternet, a mobilelőfizetések száma pedig meghaladja a 6 milliárdot - derül ki egy friss felmérésből.
A Nemzetközi Telekommunikációs Szövetség (ITU) csütörtökön kiadott éves jelelentése [PDF] a világ infokommunikációs fejlettségét méri fel. A legfrissebb adatok szerint Dél-Korea büszkélkedhet a legfejlettebb ország címével. Rajta kívül még egy nem európai ország, Japán fért be az első tízbe. A ranglista első helyeit zömmel az öreg kontinens északi régiója sajátítja ki, Svédországgal, Dániával, Izlanddal a vezetők között. A nagy államok közül az USA csak a 15., Németország pedig a 16. helyet foglalja el. Hazánk a 155 ország között a 41. helyezést érte el, ami eggyel jobb a tavalyi eredményhez képest.

Világok harca  A számtalan szempontot vizsgáló jelentés érdekessége, hogy a világon már több mint 6 milliárd mobilelőfizetést tartanak számon. Ez azt jelenti, hogy 2010 elejétől mostanáig egymilliárddal több telefon került az emberekhez, ami a Föld gyorsan bővülő lélelkszámához képest is sokkal gyorsabb felfutást jelent. Minden jel arra utal, hogy néhány éven belül több telefon lesz a világban, mint ahány ember. Ehhez leginkább a feltörekvő országok járulnak hozzá, hiszen az egyre olcsóbb készülékek már a szegényebb régiókban is megfizethetővé válnak. A most regisztrált 6 milliárd előfizetés közül például minden harmadik köthető Kínához vagy Indiához. 



Minthogy a mobil készülékek egyre nagyobb hányadát teszik ki az internetezésre kiválóan alkamas okostelefonok, nincs mit csodálkozni azon, hogy a mobilinternet is rakétázik. A felmérés szerint a fejlődő régiókban közel 80 százalékos éves növekedést mutat ez a terület, míg a fejlettebb régiók telítettebb piacai ezt a fejlődést világátlagban 40 százalékosra rontják. Hiába zuhant pár év alatt a vezetékes elérések ára a negyedére, ennek ellenére ott tartunk, hogy ma már egy vezetékes internetes előfizetésre két mobilos jut.

Féltéglától fél centiig: a mobiltelefon 25 éve [infografika]
Hajmeresztő számok a félmilliárd internetező országából

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.