A Fujitsu csak óvatos lépésekkel ereszkedett bele a tablet-áradatba, ám korábbi, Windows 7-et futtató táblagépei után Androiddal szállított, főként üzleti célú eszköz is felkerült a palettára. Mi is kipróbáltuk, milyen érzés a céges jégkrém.
A Stylistic 532 első látásra nem mutat fel semmilyen kirívó ismertetőjegyet: a 10,1 hüvelykes kijelzővel szerelt eszközt nézhetjük sötétszürke iPadnek vagy Galaxy Tabnak egyaránt. Belül viszont egy viszonylag erős motor hajtja: a 4+1 magos Nvidia Tegra 3 rendszerchip mellé 1 gigabájtnyi RAM és 32 gigabájtnyi flash háttértár került. Az 1,4 gigahertzes processzor energiatakarékos tulajdonságai (hagyományos használat esetén csak a +1 mag dolgozik, a négymagos egység csak számításigényes feladatok indításakor kapcsolódik be) pedig az izmos hardver ellenére hosszú akkumulátoros üzemidőt biztosítanak.



Csúcsközelben Mivel első látásra tehát az M532 is csak egy a "billentyűzet nélküli notebookok" sorában, másodszorra tüzetesebben érdemes megnézni. Elsőre feltűnhet, hogy kifejezetten vékonyra sikerült: a 8,6 milliméter láthatóan karcsúbb a legújabb iPad 9,4 milliméterénél. A kijelző felbontása persze nem vetekedhet az Apple-tablet Retina Display-ével, de az 1280x800 képpontos felbontás tiszta és szép képet ad, ráadásul a kontraszt és a betekintési szög tekintetében is sikerült maximum-közeli szintet hozni.

A kijelző fölötti, előlapi kamera 2 megapixele már videókonferenciákhoz is elegendő, elfelejthetjük a VGA-felbontású, "mákos" bélyegképeket. A hátoldalon pedig egy 8 megapixeles nagytestvér ücsörög, ha valaki ellenállhatatlan vágyat érezne ahhoz, hogy egy A4-es lap méretű eszközzel fotózza a világ csodáit.



A hosszabb élére állított készülék felső keretén egyetlen audio jacket találunk a bekapcsológomb mellett, a csatlakozók többsége a jobb oldalra került. A hangerőgomb alatt microUSB kapu áll szabadon, valamint egy körömmel kipattintható (és sajnos kissé könnyen letörhetőnek tűnő) ajtócska mögül bukkan elő a microSD bővítőkártya, valamint a SIM slotja. Az alsó szegélyen a töltő széles csatlakozóját találjuk, amely egyben az opcionálkis perifériák összekapcsolására is szolgál.



Biztonságos svájcibicska Eddig önmagában még semmi nem támasztja alá az üzleti felhasználást, ám a választható kiegészítők, valamint a rendszerben található szoftveres extrák már igazolják a pozicionálást. Hardveres szinten kétféle dokkolót (állványt és bölcsőt) rendelhetünk a tablethez, amelyek az alsó töltő-porthoz csatlakoznak, de akár Bluetooth billentyűzet és egér is elérhető.

Szoftveresen még szélesebb a kínálat. Az Ice Cream Sandwich (egészen pontosan az Android 4.0.3 verziója) ugyan nem lett olyan szinten átalakítva, mint ahogy azt a HTC teszi a Sense, vagy a Samsung a TouchWiz esetében, viszont előre telepítve találunk több olyan alkalmazást, amelyek segítenek vállalati környezetbe integrálni, valamint biztonságosan használni az eszközt. Ez utóbbiért többek között a Norton Tablet Security teljes, egy éves előfizetést ingyen kínáló verziója felel, amely kártevők és webes fenyegetettségek ellen véd, de egy külön telepíthető modullal lopás esetén követhetjük, merre jár a tabletünk.



Az irodai alkalmazásokat a ThinkFree Office teljes verziója képviseli, amely képes a Microsoft Office dokumentumok kezelésére (beleértve a legújabb formátumokat is), és több előre gyártott sablont is tartalmaz, hogy ne nulláról kelljen elkezdenünk egy új táblázat vagy prezentáció elkészítését. Az irodai rendszerbe simulást a VMware view, az iTap Mobile RTP és a Citrix mobil kliense segíti, így viszonylag könnyen megoldható, hogy az M532 kijelzőjén akár egy virtuális Windows fusson.



Természetesen azért a multimédiás használatra is felkészítették a tabletet, amely a HD filmeket is gyorsan, akadás nélkül játssza le - az egyetlen hiányzó funkcióként talán a lemaradt HDMI kimenetet lehet megemlíteni. Ehhez viszont könnyen szerezhet microUSB adaptert, aki tableten tárolt filmjeit mégis nagyképernyős tévére szeretné átlőni. A tablet hátulján lévő sztereó hangszórócskák egyébként apró méretükhöz képest kifejezetten tiszta és erőteljes hangra képesek. Aki pedig a munkanap végén némi játékkal szeretne lazítani, a Tegra 3 alapú rendszer miatt ezen a téren is tökéletes teljesítménnyel számolhat, ráadásul a Google Play mellett az Nvidia Tegra Zone-ból is letölthet játékokat.

Az akku élettartama általános felhasználás (időszakos netezés, kikapcsolt GPS, a kijelző 2 perc inaktivitás után kikapcsol) mellett másfél naposra nyújtható. Normál film folyamatos lejátszásával, a kijelző kikapcsolása nélkül 8 órát mértünk, míg egy YouTube-ról lejátszott, folyamatosan ismétlődő HD film eletén, tehát maximális terhelés mellett 5 óráig bírta a tablet áramforrása.

Félúton A Fujitsu Stylistic M532 összességében kifejezetten jól szerepelt a mindennapi használatban, bár az egyértelműen üzleti pozicionálás helyett inkább egy olyan általános eszközként jellemezhető, amely konzumer és munkahelyi használatra is alkalmas - utóbbi téren azért akadnak versenyzők, akik erősebben ráfekszenek a vállalati megoldásokra. A jelenlegi 166 ezer forintos hazai vételár a tudás, teljesítmény és külcsín alapján jónak tűnik, kíváncsiak leszünk, be tud-e törni a már kissé zsúfolt tabletpiacra. Érdekes hír, hogy már a kanyarban van a következő generációs Stylistic táblagép is, amely akár október végén, a Windows 8 bejelentésekor is polcokra kerülhet, ezen ugyanis már a Microsoft friss operációs rendszere fut majd.

WAYTEQ xTAB-100s teszt: zsebbarát tábla
Céges droid: ThinkPad Tablet teszt
Samsung Galaxy Note teszt: mi az az okosteletablet?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.