Egyelőre maradhatnak a legutóbbi mobiltenderen elnyert frekvenciák a szolgáltatóknál, noha az eljárást a Fővárosi Törvényszék semmissé nyilvánította. Az operátorok egyike ugyanis felülvizsgálatot kért a Kúriánál.
A 900 megahertzes frekvencia tendert szeptember 17-én semmissé tevő bírósági ítélettel kapcsolatban a rendelkezésre álló 60 napos határidő alatt eddig egyedül a Vodafone Magyarország fordult felülvizsgálati kérelemmel a Kúriához. Szerkesztőségünk megkeresésére a Vodafone sajtóosztályán az üggyel kapcsolatban  elmondták még, hogy a felülvizsgálati kérelmüket már a Fővárosi Törvényszék ítélethozatalának másnapján beadták. Ebben az ítélet végrehajtásának felfüggesztése mellett a cég által elnyert frekvenciákra vonatkozó határozati rész hatályban tartását is kérték. A Vodafone számára azért kiemelten fontos a kérdés, mert a pályázaton elnyert blokkokat a szolgáltató már használatba is vette, így számára nagyon kényelmetlen lenne az ügylet teljes "visszacsévélése".

A Telekomnak tetszik a döntés  
A frekvenciákat elnyerő többi szolgáltató közül a Telenor, az állami tulajdonú mobil cég az MPVI, valamint a tendert kiíró Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) még tanulmányozza a helyzetet – válaszolták kérdésünkre az érintettek. A Magyar Telekom, mint azt néhány hete Chris Mattheisen elnök-vezérigazgató egy háttérbeszélgetés során kifejtette, egyetért és elfogadja a szeptemberi bírósági döntést. 

A Kúria döntése értelmében a vizsgálat idejére az ítélet végrehajtását felfüggesztették. Ezen időszak alatt az elnyert frekvencia blokkokat használhatják az érintett szolgáltatók. A felülvizsgálat információink szerint néhány hónapot fog igénybe venni.

Az ügy Mint ismert, az NMHH idén januárban hirdetett eredményt a 900 megahertzes frekvenciasávra, a múlt év augusztusában kiírt pályázat alapján. Ezen a három meglévő mobilpiaci szereplő mellett frekvenciablokkot nyert a Magyar Posta Zrt., az MFB Invest Zrt. és a Magyar Villamos Művek Zrt. által alkotott konzorcium is (MPVI). Az állami szereplő piacra lépését lehetővé tevő eredményt fellebbezték meg később a versenypiaci szereplők. Az ügyben szeptember 17-én hozott jogerős ítéletet a Fővárosi Törvényszék, amellyel hatályon kívül helyezte az NMHH döntését. Ez ellen az ítélet ellen fellebbezni már nem lehetett, csak annak a felülvizsgálatát lehetett kérni a Kúriától.
 
A Telekom-vezér felosztaná az "elperelt" állami frekvenciákat
Bírósági döntés miatt nem indulhat az állami mobilszolgáltató
Megálljt parancsoltak a negyedik mobilszolgáltatónak

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.