A Google felhő-alapú irodai szolgáltatásait már több mint 30 millióan használják világszerte. A kör az üzleti felhasználók között is tovább bővülhet majd, hiszen a vállalat bejelentette: nemsokára a mobilosok is kedvükre szerkesztgethetik Google Docs dokumentumaikat.
Hirdetés
 
A cég Párizsban, az idei Google Atmosphere rendezvényen jelentette be, hogy heteken belül lehetővé válik a dokumentumok szerkesztése az iPad tablet mellett a Google saját mobil operációs rendszerét futtató okostelefonokon is - utóbbival az Android-felhasználók régóta hangoztatott kívánsága válik valóra. Az új funkciók nem csak azt a törekvést jelzik, amely az Android bevezetésére irányul a táblagépek világába, hanem a Google azon igyekezetét is, hogy egyfajta dokumentumkezelési szabványt hozzon létre a számítási felhőben.

Jó úton az irodákba | Jelenleg az irodai munkára sem az iPad-hez, sem az Android-alapú készülékekhez nem állnak rendelkezésre minden igényét kielégítő eszközök, beleértve az olyan alapvető funkciók hiányát, mint a karakterek számlálása vagy a helyesírás-ellenőrzés. Az új lehetőség éppen ezért csábítóbbá teheti a felhőplatformot, hozzájárulva, hogy a szolgáltatást még csak próbálgatók közül minél többen váljanak rendszeres felhasználóvá. A Google a vállalati oldal igényeihez igazodva kétfaktoros azonosítást is kínál a mobilosoknak - ez akkor is előrelépés az egyszerű jelszóhoz képest, ha közülük az egyik maga a mobilkészülék. A Google adatai szerint egyébként 3 millió vállalkozás és intézmény, ezeken belül pedig 30 millió munkatárs használja jelenleg a Google irodai eszközeit.

A dokumentumok szerkeszthetősége természetesen azt is jelenti, hogy a mobilokról igénybe vehető lesz minden kollaborációs lehetőség, amire szükség lehet, hogy együttműködjünk az asztali gépeknél ülő felhasználókkal. Az iPhone vagy BlackBerry platformról egyelőre nem esett szó a Google bejelentésében.

Elérhető Musk minden riválisnál okosabbnak reklámozott új MI-modellje

Az X-re előfizető felhasználók már tesztelhetik is, mire képes a világverőként beharangozott generatív modell, a Grok 3.
 

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.

2025.03.18. Symbol Budapest

RÉSZLETEK »

Nem csak technológiai, hanem kulturális változást is jelent az átállás – többek között erre is tekintettel kell lenni az obszervabilitás széleskörű alkalmazása során.

a melléklet támogatója a Dynatrace

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.